אירופה: שיא נדבקים וסגר שני

אזרחי אירלנד מחויבים להישאר בבית. ספרד שוקלת סגר במדריד ואזורים בספרד נכנסו לסגר שני. שיא נדבקים גם באיראן ורוסיה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ג' בחשון תשפ"א

אירופה: שיא נדבקים וסגר שני -ערוץ 7
אירלנד
צילום: iStock

מדינות אירופה נאבקות בגל השני של הקורונה ורבות מהן רושמות בימים האחרונים שיא נדבקים יומי.

ממשלת ספרד הודיעה כי היא שוקלת הטלת סגר של שבועיים על הבירה מדריד לאחר שביום שני נרשמו 38 אלף מקרי הידבקות חדשים.

אזור נווארה בספרד, אחד מ-17 הקהילות האוטונומיות במדינה, הודיע על כניסה לסגר שני שיימשך שבועיים לאחר שבימים האחרונים נרשמו 945 מקרי הידבקות לכל 100 אלף בני אדם, לעומת 312 מקרים לכל 100 אלף אזרחים בספרד כולה.

המדינה הראשונה באירופה שהודיעה על סגר שני כללי היא אירלנד, כאשר החל מהלילה של יום רביעי ייאסר על אזרחים לצאת מעל 5 ק"מ מביתם ורק לצורך פעילות גופנית.

הסגר יימשך כשישה שבועות, וכל העסקים שאינם חיוניים יוותרו סגורים. בפולין דחה הפרלמנט המקומי דיון חירום על הגדלת מספר הרופאים בבתי החולים, לאחר דיווחים על חולים שמתו בתוך אמבולנסים לאחר שהפרמדיקים לא מצאו בית חולים עם מיטות פנויות. בימים האחרונים רושמת פולין שיא נדבקים עם כמעט 9500 נדבקים מדי יום.

רוסיה רשמה שיא של 16,319 מקרי הידבקות חדשים ביום שלישי, כולל 4,999 בבירה מוסקבה. יוון ביטלה תוכנית לאפשר למספר מצומצם של צופים לחזור לאירועי ספורט, כך נמסר ביום שלישי מלשכת ראש הממשלה. "ניהול המשחקים אפילו עם כמה צופים היה מעביר מסר שגוי לאזרחים", נכתב בהודעת ראש הממשלה, לאחר שיוון רשמה 438 מקרי הידבקות חדשים בקורונה ביום שני.

מחוץ לאירופה, איראן רשמה שיא חדש של מקרי הידבקות עם מעל ל-5,000 מקרים ביממה. בנוסף נרשמו גם 322 מקרי מוות חדשים. הנשיא חסן רוחאני אמר כי המדינה שנפגעה הכי קשה במזרח התיכון "עומדת כעת בפני גל גדול יותר של הנגיף מאשר בתחילת השנה".