ירושלים
ירושלים צילום: Nati Shohat/Flash90

מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, המובל על ידי מומחי אגף המודיעין של צה"ל, פרסם הבוקר (רביעי) דוח ממנו עולה כי נמשכת מגמת בלימת המגפה בישראל.

מספר המאומתים החדשים בממוצע שבועי ממשיך לרדת וגם הממוצע השבועי של מספר החולים החדשים במצב קשה ושל מספר המתים הצטמצם ביחס לשבוע שעבר.

עם זאת, מומחי אמ''ן מדגישים כי היקף התחלואה עודנו גבוה מאוד באופן מוחלט, וישנו המשך עלייה במספר המאומתים בעולם, בדגש על גל תחלואה משמעותי באירופה. בעקבות כך מספר מדינות הכריזו על מצב חירום והגבירו את מגבלות הריחוק החברתי, ואילו אירלנד הטילה באופן רשמי סגר שני.

המומחים מזכירים לציבור את הנחיות הבריאות ומדגישים כי עטייה נכונה, נרחבת ושיטתית של מסכות תקניות, המכסות היטב את הפה והאף, תוביל להפחתה ניכרת של קצב ההדבקה ותצמצם את ממדי התחלואה. ''זהו האמצעי הפשוט, הזול והזמין ביותר לחזרה לשגרת-קורונה''.

פרופ' רוני גמזו: בדיקות קורונה גם בלי הפנייה מרופא לע"מ

בתוך כך, קבינט הקורונה יתכנס היום (רביעי) כדי לדון על פתיחת בתי הספר על רקע המחלוקת בין משרדי הבריאות והחינוך. שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר החינוך יואב גלנט מנסים להגיע לפשרות עד כינוס הקבינט.

אתמול אישרה ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל" הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על הערים האדומות.

בעקבות ההחלטה בוטל מעמדן של בני ברק, אלעד, ביתר עילית ומודיעין עילית, וכן שכונות מטרסדורף, מעלות דפנה ורמת אשכול בירושלים כ"אזור מוגבל".

ההחלטה התקבלה נוכח השיפור בנתוני התחלואה במקומות אלו ובהמשך ליישוב רכסים שהוסר אמש מרשימת האזורים המוגבלים. ההחלטה נכנסה לתוקפה עם פרסומה ברשומות. בכך, למעשה, רק שכונת רמת שלמה בירושלים נותרה תחת המגבלות בהכרזה על "אזור מוגבל".

משרד הבריאות מסר כי 1,165 חולים מאומתים בקורונה אובחנו אתמול. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 3%.