אטימת חדרו של המחבל
אטימת חדרו של המחבלצילום: דובר צה"ל

ברוך בן יגאל, אביו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הי"ד שנהרג בפעילות מבצעית בשומרון, סיפר הבוקר (רביעי) כי הפלסטינים הרסו את האטימה שביצע צה''ל בחדרו של המחבל בכפר יעבד.

ברוך הפנה אצבע מאשימה לבג''ץ שמנע מצה''ל להרוס את בית המחבל כולו. ''בשעה שש בבוקר צפינו בתמונות ששחרר דובר צה''ל על ההחרמה והאטימה של החדר של המחבל. בעשר בבוקר הפלסטינים פרסמו תמונות מהריסת האטימה שצה''ל ביצע", אמר האב השכול.

''הצילומים האלה שוברים לי את הלב. אנחנו לא מחפשים נקמה, אלא הרתעה. אותי מעניין לדעת מה הגברת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון, תסכים שעכשיו צה''ל יעשה''.

ברוך בן יגאל הדגיש: ''כשנלחמים בטרור אז נלחמים בטרור כמו שצריך, אי אפשר לקשור את הידיים לצבא ההגנה לישראל. לצערי הרב בית המשפט העליון קשר לצה''ל את הידיים, אי אפשר להילחם ככה בטרור''.

כאמור, כוחות צה"ל אטמו הלילה (רביעי) את החדר בו התגורר המחבל נד'מי אבו-בכר שרצח את לוחם צה״ל סמל-ראשון עמית בן יגאל ז״ל במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד. האטימה בוצעה לאור החלטת בית המשפט העליון אשר ביטל את צו ההריסה שהוצא ביחס לבית המחבל.

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט אמר כי "החלטת בג"ץ שלא להרוס את בית רוצחו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל מבטאת אטימות קיצונית ופוגעת פגיעה מהותית ביכולת צה"ל להרתיע מחבלים עתידיים מלרצוח ישראלים. ההחלטה הזו מחלישה את המאבק הצודק והאפקטיבי נגד הטרור.

''את הרוע אי אפשר לנצח בהחלטות מנותקות מהשטח ומהמציאות. החלטה רעה זו תחייב פעולה של המחוקק כדי להשיב לישראל את ההרתעה וההגנה על חיי אזרחי ישראל וחיילי צה"ל", דברי יו"ר ימינה.