"אין לנו חצי מליארד שקל לטפל בכל הבעיות"

מכון אח"י השיק את ספרו של הרב אהרון אגל-טל "להגיד לאדם ישרו - אנושיות כמבוא לתורה". המכון הוקם במטרה להתמודד עם החילון במגזר.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' בחשון תשפ"א

מכון אח"י (אסטרטגיה חינוכית יהודית) שהוקם במטרה להתמודד עם אתגרי החילון בציבור הדתי לאומי, השיק השבוע את ספרו של הרב אהרון אגל-טל, "להגיד לאדם ישרו – אנושיות כמבוא לתורה".

הספר נכתב כמענה לסימנים של משבר רוחני בחלקים בציבור הדתי לאומי והוא שב אל נקודת המוצא האנושית, בבחינה של דרך ארץ קדמה לתורה.

"אנחנו מזהים הרבה מוקדים הדורשים את תשומת לבנו, אבל אין לנו את האפשרות האמיתית לתת מענה לכולם", אמר דוד בר-חן מייסד המכון.

"אנחנו מבקשים לחזק את המערכת החיסונית הציבורית וקודם כל – לבנות תודעה שתתאים לסוג ההתמודדות של התקופה הזו - יראת שמים העומדת אל מול שאלות הקיום", הוסיף.

הרב אגל-טל ראש הישיבה הקטנה במעלה חבר לשעבר, דיבר בטקס ההשקה. "אותנו אף אחד לא הדריך ועשינו את כל הטעויות בדרך והגענו לגיל שבו כבר אי אפשר לתקן. בואו ניקח את כל המידע וננסה להוריד את זה למטה להורים הצעירים ולמערכת החינוך", אמר.

להגיד לאדם ישרו הוא ספר תורני, הסולל דרך בין הקומה האנושית ובין הקומה האלוקית. בהבנה שאין קיום לחיים ישרים כאשר מתעלמים מאחד הקטבים.

"אנחנו רואים את המתח המתעורר בציבור ביחס לשאלות הלכתיות שאינן נראות כמתאימות למציאות שלנו, מה שדוחף אנשים לחפש רבנים 'נועזים'. ומצד שני אנחנו פוגשים במגיפת הקורונה את אלו שאינם מוכנים להכיר במציאות עד כדי פיקוח נפש", ציים הרב אגל-טל.

"אלו ואלו מלמדים על הצורך להתאזן. להכיר מצד אחד במציאות ובמה שמרכיב את החוויה האנושית, אבל לא פחות מכך להבין שהקודש נשגב מן החשבונות שלנו ולמולו ראוי שנעמוד בענווה", כך הרב אגל-טל.