דברי ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת קבינט הקורונהלע"מ

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, סיפרה בישיבת קבינט הקורונה כי שליש מנדבקי הקורונה בישראל בגילי אפס עד שמונה-עשרה.

''אנחנו מתחילים מהסקר הסרולוגי העולמי", הציגה אלרעי פרייס, ''רואים את הנתונים של כמה אנשים בתחלואה היה להם נוגדנים. גילאי גן זה 5% , 7-9 זה 6.5% וזה עולה. יש הדבקה משמעותית של ילדים גם אם א-תסמיניים''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה ''זה מרעיש. את אומרת לי בעצם שאצל ילדים בני 0-18 שיעור ההדבקה הוא גדול יותר מכל הקבוצות האחרות''.

''אם ההסבר הפשוט הוא שהגילאים הצעירים הם אלו שמדביקים הלאה, מה המסקנות המתבקשות? איך אתם מקשרים את ההמלצות למה שאתם מראים כאן?", שאל ראש הממשלה.

על פי הדיווח בגלי צה''ל, שרת התיירות אורית פרקש הכהן אמרה כי ''השקף הזה לא יכול לשקף מסקנה, צריך לשים עליו כוכביות, לא סתם ראש הממשלה מתעכב עליו''.

אלרעי פרייס הסבירה: ''הדגש פה הוא לא על הסקר הסרולוגי אלא על הנקודה שאם חושבים שילדים לא מדביקים ולא נדבקים אז אלו העדויות. ילדים הם חלק מהמנוע לעלייה בתחלואה אצל מבוגרים''.

שר הביטחון בני גנץ אמר לאלרעי: ''לפני שבועיים המלצתם שהשלב הבא יהיה פתיחת כיתות א'-ד', זה בדיוק הפוך ממה שהצגתם עכשיו''.