חדשות התיירות- חודש חשון

והחודש: הזכייה הכפולה בתערוכת המזוודות הגדולה בעולם, השמים מתחילים להפתח, יום הניקיון הגדול בחופים ועוד.

תגיות: תיירות
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ג' בחשון תשפ"א

חדשות התיירות- חודש חשון-ערוץ 7
נדידת צפרים בעמק
צילום: יחצ

המזוודה הדקה בעולם יוצאת לדרך

לאחר הסגר הגדול, השמים החלו השבוע להיפתח וזה הזמן גם להכין את עצמנו ואת המזוודה לטיול הקצר המתאפשר לנו בימים אלו. אז יש לנו בשורות נפלאות בתחום הזה.

לאחר זכייה כפולה בתערוכת המזוודות הגדולה בעולם, חברת ROLLINK השיקה את FLEX VEGA ההגרסה יוקרתית של המזוודה הדקה בעולם. וזה אכן עובד ובגדול.

השבוע, הגעתי לנמל התעופה כדי לטוס לטיסת הכרות עם אחת ממדינות המפרץ, לאור ההסכמים החדשים.

הגעתי עם הסידרה החדשה של המזוודה, (בגודל המבוקש ביותר בעולם כרגע), לאור המגמה של טיולים מקומיים, חופשות ליעדים קרובים, טיולים ברכב, קראוונים, יאכטות וחופשות עיר קצרות וגודל עליה למטוס. גודל זה גם תואם את הרגולציות הקפדניות של חברות הלואו קוסט וצורת התמחור החדשה של חברות התעופה ומתאים לתנאים הנדרשים לעלייה למטוס ב-98% מחברות התעופה.

קסמה המזוודה, יודעת להתקפל לעובי מינימאלי של 5 ס"מ בלבד, שוקלת רק 2.3 ק"ג ויודעת להכיל 40 ליטרים של כבודה, בזכות תכנון מוקפד שממקסם את כמות התכולה שתוכלו לקחת.

החברה, שכולה ישראלית, עוסקת בפיתוח מזוודות חכמות אשר תואמות את רגולציות הגודל והמשקל של חברות התעופה והרגלי הנסיעה של הנוסע החדש. החברה, שזכתה עם VEGA FLEX במרץ השנה בשני פרסי חדשנות בתערוכת המזוודות הגדולה בעולם (TGA) ומוצריה נמכרים במעל ל-20 מדינות ברחבי העולם, משיקה את הסדרה בישראל לקראת חזרת פעילותן של חברות תעופה רבות לישראל עם הפיכתה למדינה ירוקה.

כמו כל סדרת ה-FLEX, הסדרה החדשה מבוססת על פטנט ישראלי המאפשר לקפל את המזוודה לעובי של 5 ס"מ בלבד בעת אחסון. תכונה זו מאפשרת לאחסן בקלות את המזוודה במגוון מקומות כמעט בלתי מוגבל וחוסכת בזבוז של שטח בבית, בעיקר מכיוון שמזוודה כמוצר צריכה נמצאת בשימוש המיועד לה רק כ-5% מזמן החיים שלה. יכולת הקיפול מאפשרת גם לקחת את המזוודה כמזוודה נוספת בתוך מזוודה בינונית או גדולה לטובת הקניות שתעשו במסעות השופינג בחו"ל. תכולתה הענקית מחד, וגודלה התואם גודל מזוודות עלייה למטוס מצד שני, מאפשר להביא את כל הקניות חזרה מבלי לשלם עליהם עלות של שליחת מזוודה נוספת.

החלק הקדמי של המזוודה יודע להכיל את החלק האחורי ואת הבד אשר מחבר בין שני החלקים. החלקים הקשיחים של המזוודה עשויים פוליקרבונט איכותי וחזק עמיד לשברים מכות ושריטות, ומיועדים לספוג את תלאות הדרך. חלק הבד המחבר בין שני החלקים הקשיחים מאפשר את הקיפול בעת האחסון, אך בעיקר מאפשר את היכולת של המזוודה להתאים למידות מזוודת עליה למטוס של 98% מחברות הלואו קוסט בעולם. בעוד שלכל חברת תעופה יש גודל משתנה של המזוודה המותרת לעלייה למטוס, המידה שבעיקר משתנה בין החברות היא מידת הרוחב הנעה בין 20 ס"מ ל 25 ס"מ, אשר ניתנת לשינוי בשל החלק הרך באזור זה.

מזוודה
צילום:יחצ

למזוודה שני גלגלים, ידית טרולי וכיס חיצוני המיועד לאחסון כרטיס הטיסה, הטלפון הנייד או בקבוק מים קטן. הקולקציה החדשה כוללת 7 דגמים שונים אשר יסייעו לזיהוי קל של המזוודה במידה והיא נשלחת לבטן המטוס.

הטיסה הראשונה לאמירויות יצאה.....

השמים מתחילים להיפתח וחברת פגסוס המתמחה בטיולים מאורגנים בכל העולם, מדווחת על ביקושים לטיולים מאורגנים לאמירויות ולצפון יוון.

הטיול, הינו שילוב של תרבות מקומית מסורתית שהושפעה במאה הקודמת מגילויי הנפט אשר שינו את יחסי הכוחות באזור יחד עם חוויות מדבריות. ביקור באתרים הבולטים באבו דאבי, ביקור במוזיאון מורשת הכפר, מסגד שייח' זאיד כולל ארמון האומה, מתחם פרארי וורלד ועוד. בדובאי ביקור בתצפית גשר הזכוכית, שיט בסירה מסורתית, ביקור בגן הפרחים הגדול בעולם, עלייה למגדל הגבוה בעולם בורג' חליפה ובילוי חוויתי במדבר.

אבו דאבי
צילום:יחצ

העונה היפה מתחילה – ציפורים נודדות ושדות שנצבעים בירוק

אזור עמק המעיינות נמצא על השבר הסורי-אפריקני. השבר בישראל מהווה עורק מרכזי של ציפורים מכל העולם, הנודדות דרך שמי הארץ. הנדידה מתחילה בעונת הסתיו, כשהאוויר מתקרר ומגיעה לשיאה בחורף. להקות עם אלפי ציפורים עושות דרכן מאסיה ואירופה הקרות לאפריקה החמה.

בשל הטמפרטורות הנוחות ושפע מקורות המים שיש בעמק המעיינות ובפארק המעיינות בפרט, הציפורים מוצאות את האזור כמתחם עצירת ביניים אידיאלי. בימים אלו ניתן לראות מגוון עשיר של מיני ציפורים נודדות שהטבע של פארק המעיינות מהווה עבורם שטח מנוחה נפלא בדרכם הארוכה - נדידת החורף.


אלו ציפורים ניתן לראות בפארק?

דיות שחורות - עוף דורס בגודל בינוני. ניזון מזבל ודגים מתים. מגיעות מרוסיה וגרוזיה.

חסידה שחורה - מאות חסידות אשר חורפות אצלינו עד האביב מגיעות ממזרח אירופה ורוסיה. החסידות השחורות מגיעות קבוע בכל שנה ליד השדות בקרבת מעיין עין מודע.

שלדגון גמדי - ציפור יפיפייה החורפת אצלינו עד מאי. ניזונה מדגיגים קטנים המצויים במקווי המים הרבים.

אנפות - ישנם מינים רבים של אנפות. בעונה זו ניתן לראות בשדות אנפות אפורות אשר חורפות כאן.

סוגי ציפורי שיר בפארק - נחליאלי לבן ודוחל שחור גרון.

בימים אלו פארק המעיינות נפתח בכפוף לאישור הממשלה, ע"פ תקנות התו הסגול. פארק המעיינות הינו פארק ציבורי המנוהל ע"י המועצה האזורית עמק המעיינות ורשויות הטבע במדינה. בפארק ניתן לטייל ללא תשלום ברגל או באופניים שמביאים מהבית, המטיילים יכולים לשכור במקום רכבי גולף חשמליים / אופניים לטיול. קישור ישיר לפרטים והשכרה בהנחה: https://nirtours.tickchak.co.il/6191

"ניקוי הים הגדול" - בחופי הכינרת

מיזם ארצי לניקוי חופי ישראל, יתקיים ביום שישי ה-30.10, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים, ביזמת קואליציית הים התיכון, גופים סביבתיים, רשויות ואלפי מתנדבים בכל הארץ, להעלאת מודעות החשיבות לניקיון הסביבה וחופי הים, ולהשפיע על מקבלי ההחלטות בשלושה תחומים עיקריים: הקמת שמורות ימיות נוספות, איסור על הכנסת חד פעמי לחופים ואכיפה.

מארגני האירוע הם אנשי הים התיכון, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, חיים וסביבה, מגמה ירוקה, צלול, תנועת הצופים, האיחוד האירופי, איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, שגרירות ארה"ב בישראל, עיריות ורשויות חוף , המשרד להגנת הסביבה, איגוד הצוללנים וקהילות מקומיות רבות של שוחרי ים וסביבה. איגוד ערים כינרת, רשות הכינרת, עיריית טבריה והמועצות האזוריות גולן ועמק הירדן, הלוקחות חלק באירוע- קוראות למתנדבים להצטרף למיזם החשוב! חופי הכינרת, האגם המתוק היחיד בישראל, בעל חשיבות לאומית ומקור מים קריטי.

מנקים את הכנרת
צילום:אגוד ערים כנרת

בימי הקורנה וגם בימי שגרה, פעלו הרשויות, איגוד ערים כינרת, רשות הכינרת, מנהלי החופים, צוותי הפיקוח, האכיפה, הניקיון, ההסברה והחינוך, בכדי לצמצם את כמות הפסולת המושלכת בחופים ובנחלים ולא בפחי האשפה המיועדים לכך. על פי הערכות, מדי שנה מושלכים לימים ולאוקיינוסים, כ-8 מיליון טונות פלסטיק. דוח ניטור לאומי של פסולת ימית, לשנת 2019, שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה והמכון לחקר ימים ואגמים, מעלה כי כ-70% מהפסולת בים, מורכבת מחלקי שקיות ואריזות פלסטיק, והשנה נוספו גם מסכות וכפפות חד פעמיות, לפסולת בחופים. הפסולת אינה רק מכערת את הנוף, אלא גם שמה בסיכון את איכות המים וחיי הדגה והצומח ולבסוף את קיומו כמקור חיים. אם ימשיך האדם בזיהום הים בקצב הנוכחי, בשנת 2050 צפויה כמות הפסולת בים להיות גדולה יותר מכמות היצורים הימיים החיים בו. הסביבה הימית הינה בעלת חשיבות רבה עבור האנושות ושאר היצורים החיים.

במסגרת יום "ניקוי הים הגדול", ימוקמו כ-100 נקודות לאורך חופי הים התיכון בישראל בהן יתקיים הניקיון, מראש הנקרה שבצפון, ועד אשקלון בדרום, כולל חופי מפרץ אילת וכן בחופי הכינרת. במבצע ייקחו חלק מתנדבים, קהילות וקבוצות, עד 20 איש בקבוצה, בהתאם להנחיות.

מעוניינים לתרום לסביבה חופית נקיה? הגיעו ב- 30.10, לנקודות המפגש הבאות:

- חוף אמנון

- חוף הדקל מול מי רקת

- חוף רותם

- רוב רוי (באזור מורד הירדן)

שימו ב- WAZE את נקודת המפגש אליה אתם מעוניינים להגיע.

במקום תפגשו את המדריכים שלנו! תקבלו הסבר קצר על הפעילות ושקיות אשפה וכפפות חד פעמיות.

יש להצטייד בנעלים סגורות, כובע ומים.

ניתן להתעדכן באתר איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת - http://kineret.org.il/ או בפייס בוק "זורמים לכינרת" או בכוכבית כינרת 55477*