אופיר סופר
אופיר סופר צילום: דוברות הכנסת- עדינה ולמן

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) דן היום (רביעי) עם ראשי המוסדות החינוכיים בציונות הדתית ביחד עם יו״ר ועדת החינוך של הכנסת ח״כ רם שפע בסוגיית המשך הלימודים במוסדות ומציאת פתרונות חינוכיים.

"לצערי, ההסתכלות על החינוך כיום נעשית במשקפיים של בייביסיטר ולא כערך ופה צריך לבא השינוי של משרד החינוך", אמר סופר.

בתחילת השבוע שיגר ח"כ סופר ביחד עם חברי כנסת מכלל סיעות הבית מכתב לשר החינוך על הצורך בגיבוש מהיר של תוכנית חינוכית להמשך השנה, לאור העובדות שגורמי המקצוע במשרד הבריאות מודים שבתי הספר הם אחד מגורמי ההדבקה הגדולים ביותר.

"צריך לשנות דיסקט ולהבין ששנת הלימודים הקרובה לא תהיה שנת לימודים רגילה ויש לפעול ליישום תוכנית ללמידה משמעותית", אמר ח"כ אופיר סופר.

לדבריו, "התלמידים כבר קרוב לשמונה חודשים ללא מסגרת נורמאלית וכפי שנראה המצב לא עומד להשתנות בקרוב לאור העובדה הפשוטה שמציינים במשרד הבריאות שבתי הספר הם מדגרה להדבקה. יש למצוא מתווה זהיר לתלמידי הכיתות הנמוכות ולשנות תוכנית לימודים בהקדם לתלמידי הכיתות הגבוהות. לצערי, ההסתכלות על החינוך כיום נעשית במשקפיים של בייביסיטר ולא כערך ופה צריך לבוא השינוי של משרד החינוך".

אלחנן גלט, מנכל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אמר, "מעריכים מאד את המפגש שהתקיים היום עם ח"כ אופיר סופר ויו"ר הוועדה רם שפע, ששיתף את נציגי הציבור במאמץ הרב של צוותי ההוראה והחינוך גם בימים טרופים אלה. אנו מבקשים להמשיך לראות במוסדות החינוך - מגדלור של ערכים וחינוך לדור העתיד - וזה הרבה יותר מאשר מענה לימודי בלבד. יש לעשות ככל האפשר על מנת לאפשר על פי היכולת והנהלים הרפואיים אפשרות למפגש ישיר בין המורים לתלמידים- דבר שאין לו תחליף".

צביקה פלג, מנכ"ל רשת אורט, הוסיף כי "ציינו בפני יו"ר ועדת החינוך את הצורך בקשר שוטף עם התלמידים, גם בלמידה מקוונת וגם בקבלת אישור להבאת קבוצות תלמידים לבית הספר מידי כמה ימים ליצירת רצף בקשר ולהעצמת התלמידים. הועלתה האפשרות לאור תפקודם הראוי של ראשי הרשויות להעביר את ניהול חטיבות הביניים לרשויות במתכונת החטיבות העליונות וליצור רצף שש שנתי ובד בבד לאפשר לרשויות בערים הירוקות לקבל החלטות על מתווה החזרה ללימודים של כתות ז-יב ע"פ גודל הכיתות וגודל המבנים".

ינקי פרידמן, מנכ"ל רשת צביה, סיכם: "אני מחזק את ח"כ אופיר סופר על היוזמה שלו לקיום המפגש והדיון החינוכי העמוק עם כל ראשי המוסדות של החינוך הדתי. השיח המשותף אפשר לנו כאנשי שטח להציף ולשתף נושאים, בעיות ורעיונות לאור האתגרים שעימם אנחנו צריכים להתמודד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו