פרקליטי נתניהו: חשש למשפט לא הוגן

עורכי דינו של ראש הממשלה מגיבים לגבי הפרקליטות לפיהן החקירות נגד נתניהו התנהלו ללא פגם וטענותיו שמנסים להתנכל לו אינן נכונות.

טליה איתן , ג' בחשון תשפ"א

נתניהו בבית המשפט
נתניהו בבית המשפט
צילום: Amit Shabi.POOL, Flash 90

עורכי דינו של ראש הממשלה מגיבים לתגובת הפרקליטות לטענתם כי חומרי חקירה הוסתרו מהם.

"תשובת הפרקליטות תמוהה. איך ניתן לטעון ברצינות שהפרקליטות העבירה מזמן את כל המסמכים, כאשר רק היום הועברו לסנגורים, לראשונה, עשרות מסמכים שהיו חסרים? המידע שסנגורי ראש הממשלה ביקשו, ובפרקליטות ממשיכים להסתיר - הוא הכרחי ובסיסי", אמרו עורכי הדין.

"כך, לדוגמה, דרשו הסנגורים שהפרקליטות תציג את אישור היועץ המשפטי לממשלה שמאשר פתיחה בחקירה נגד ראש הממשלה - אישור שמתחייב מתוקף חוק יסוד הממשלה - אלא שהפרקליטות מסרבת להציג אישור זה. בלי גילוי כלל החומר - קיים חשש אמיתי שלא יהיה ניתן לנהל משפט הוגן", טענו הפרקליטים.

מוקדם יותר השיבה הפרקליטות לבקשות לגילוי חומרי חקירה בתיקי נתניהו. "לא זו בלבד שליבת חומר החקירה הועברה לידי הנאשמים עוד טרם קיום השימועים בתיק, אלא גם כל 'חומר החקירה' המצוי בידיה הועבר לעיונם על פי דין, ולא אחת - הועבר לנאשמים אף מעבר לכך".

"נוכח הניסיון ליצור אווירת "פגם" בהליכי החקירה שתואר לעיל, נראה בבירור כי הנאשמים מבקשים להפוך את היוצרות ולהקדים את הדיון בטענה של הגנה מן הצדק משלב הטענות המקדמיות לדיון שלפנינו בהיקפה של זכות העיון, תוך עקיפת ההלכה הפסוקה המטילה עליהם נטל כבד להוכיח טענה זו", נמסר מטעם הפרקליטות.