שר הבריאות יולי אדלשטיין: פתיחה מהירה של המשק עלולה להוביל לסגר שלישי

שר הבריאות מסביר מדוע לדעתו אין להתקדם במהירות במתן הקלות בסגר. "יש כרגע ויכוח לא פשוט, אנחנו לא רוצים לפתוח ולסגור".

רעות הדר , ד' בחשון תשפ"א

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Flash90

שר הבריאות יולי אדלשטיין מתייחס הבוקר (חמישי) לדרישת שר האוצר ישראל כ"ץ לפתיחה מהירה של המשק.

"אנחנו מחכים לתוצאות של הפתיחה שעשינו ביום ראשון, רק אחרי 12 ימים נדע אם אפשר לעבור לצעד השני. הייתי מצפה שהיו עובדים קצת יותר על פיצוי הולם לכל אותם בעלי עסקים שנפגעו", אמר אדלשטיין בראיון לכאן ב'.

השר דיבר גם על השאלת פתיחת מערכת החינוך. "לפי המתווה שלנו ניתן לפתוח בעוד עשרה ימים, בהינתן שהנתונים יאפשרו זאת. יש כרגע ויכוח לא פשוט, אנחנו לא רוצים לפתוח ולסגור. אסור לחזור על הטעות של פתיחה מהירה של מערכת החינוך כפי שנעשה בגל הראשון".

על פתיחת תלמודי התורה במגזר החרדי בניגוד להוראות אמר, "צריך לעשות אכיפה. אני כן רוצה לראות שמנהל מוסד שפתח בניגוד להחלטת הממשלה יקבל קנס, או אפילו שלילת רישיון או שלילת תקציב".

הוא נשאל גם בנוגע לדחיית ההצעה להקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות. "החלטת הייעוץ המשפטי של הכנסת בהחלט מקובלת עליי. לא בדקתי את הנושא, אני לא מחלק עצות חינם לאלה שירשו אותי בתפקיד", ענה.

בתוך כך, במפלגות החרדיות האשימו את השר אדלשטיין על שהוא מתנכל כביכול למגזר החרדי כדי למצוא חן בעיני המגזר הכללי. בכירים במפלגות החרדיות טענו שאדלשטיין טירפד את מתווה החתונות שניסו לקדם וניסה לעכב את הוצאת הערים האדומות מהסגר.

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "שר הבריאות דואג לבריאותם של כל אזרחי ישראל ללא הבדל מגזרי. בריאותם של החרדים חשובה והוא שומר עליהם גם מפני מתווה החתונות, שאגב הוא לא מנת חלקה של אוכלוסייה כזו או אחרת".