זמביש: אנחנו מאבדים אדמות מדינה

יו"ר תנועת ההתיישבות 'אמנה', זאב חבר (זמביש), השתתף היום (חמישי) בסיור שדולת ארץ ישראל בגוש עציון, ודיבר על האיטיות בעבודת הרשויות בהכרזה על אדמות מדינה ביו"ש.

"הנושא הזה של הכרזה על אדמות מדינה והטיפול באדמות הסקר לא מתקדם. הקצב הוא אתר עד שני אתרים בשנה במקרה הטוב, כשאין תקלות, ואנחנו עומדים במקום", הסביר.

לדבריו, "עומדים במקום אין פירושו שאנחנו עומדים במקום, הריק מתמלא. החלקה הזו ננגסת כל הזמן. המצב החוקי כרגע הוא שקרקע שראויה להיות אדמת מדינה אם היא נפלשה ועברה תקופה ולא טיפלנו בעניין השטח הולך לאיבוד".

"אם לא נטפל באדמות סקר לא נוכל לפתח את ההתיישבות. הנגיסה היא רבה ביותר. החוסר הוא במשאבים במנהל ובמפענחים שיתמחו בזה וזה יהיה תפקידם", ציין זמביש.

זמביש סיפר גם על הדברים שנעשים, "התחלנו בהקמת חוות של רועי צאן במטרה למלא את החלל ברועים שלנו. בדבר הזה אנחנו לא רק שומרים אלא נמצאים בשטח עצמו".

בסיור משתתפים ראשי השדולה חברי הכנסת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ' וכן חברי הכנסת גדעון סער, איילת שקד, מיכל שיר, עוזי דיין, יוסי טייב, משה אבוטבול, יצחק פינדרוס, ניר ברקת, אריאל קלנר, קטי שטרית, עמית הלוי, אוריאל בוסו, מתן כהנא, אופיר סופר ואבי דיכטר.