היסטוריה: בחריין חתמה על הסכם תעופה עם ישראל

ההסכם מאפשר לכל אחת מהמדינות להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות בין בחריין לנתב"ג וכן טיסות ללא הגבלה בין בחריין לאילת.

ערוץ 7 , ד' בחשון תשפ"א

המשלחת לבחריין
המשלחת לבחריין
צילום: חיים צח, לע''מ

יומיים בלבד לאחר שישראל חתמה על הסכם תעופה היסטורי עם איחוד האמירויות נחתם הסכם מקביל גם בין רשויות התעופה האזרחיות של ישראל ובחריין.

הסכמי התעופה עם בחריין ואיחוד האמירויות נחתמו בהמשך להסכם השלום שנחתם בבית הלבן ב-15 בספטמבר בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין. במסגרת ההסכמים הוחלט על כינון טיסות סדירות בין המדינות.

ההסכם שנחתם בין ישראל לבחריין מאפשר לשתי המדינות להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות בין מנאמה, בירת בחריין לנתב"ג. עוד סוכם על הפעלה בלתי מוגבלת של טיסות בין בחריין לנמל התעופה רמון שליד אילת. בנוסף לכך, תתאפשר הפעלת עד 5 טיסות מטען שבועיות בין המדינות. הטיסות יחלו כבר בשבועות הקרובים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב בישרה בדף הפייסבוק שלה על חתימת ההסכם.

"הסכם השלום אותו הוביל ראש הממשלה פותח יעדים חדשים ומרתקים עבור הציבור הישראלי. אין לי ספק, שההסכם עם בחריין שנחתם יומיים בלבד לאחר חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות יביא את התעופה, התיירות והסחר לשיאים חדשים ונוספים. הציבור הישראלי יזכה להינות בעתיד מקווי אקספרס, שיובילו את הישראלים מנתב"ג לאבו דאבי ובחריין בתוך כ-3 שעות בלבד", ציינה השרה רגב.

מזכר ההבנות המאפשר את הפעלת הטיסות הישירות בין ישראל לבחריין נחתם על ידי מנהל אגף בכיר כלכלה ויחסים בין לאומיים ברשות התעופה האזרחית, ישי דון יחיא, ועמיתתו מבחריין אבטסאם אל סאלמן האחראית על התובלה האווירית ברשות התעופה האזרחית של בחריין.