גל אוחובסקי
גל אוחובסקי Photo by Miriam Alster/FLASH90

איש התקשורת ופעיל קהילת הלהט"ב גל אוחובסקטי פונה במאמר באתר מאקו בפנייה ישירה לשר הביטחון לשעבר, יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט.

"זה היה שבוע קצת משונה", כותב אוחובסקי, "ביום חמישי שעבר עלה לאינסטגרם דיאלוג נהדר שלך עם מעיין אדם ושם קבעת נחרצות: "כל הזכויות האזרחיות שיש לאדם סטרייט בישראל צריכות להיות גם ללהט"בים".

"זה שימח אותי מאוד" הוא מוסיף אבל אז מציין את הראיון של בנט בתגובה לביקורת של ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "עלית לשידור בגלי צה"ל ואמרת: "אני לא מחויב לקדם חקיקה לטובת הקהילה", מספר אוחובסקי, "בהתחלה נעלבתי ממך. מה, אתה עושה מאיתנו צחוק? אבל כשחשבתי על הדברים יותר לעומק, הייתה לי תחושה שאתה פשוט לא מבין מספיק את סוגיית זכויות הלהט"ב והמפגש שלה עם מפלגה כמו ימינה".

"הימים ימי סקרים", הוא כותב, "ואתה סימנת את עצמך כיורש הרציני ביותר לבנימין נתניהו. גם בחוגי המרכז-שמאל, יש יותר ויותר אנשים שרואים בך אופציה. ומאחר שכך, אני חושב שהגיע הזמן להסביר לך משהו. קודם כל והכי חשוב, כשמדברים על קהילת הלהט"ב, לא מדברים רק עלינו. בעשור האחרון הנושא שלנו הפך לנייר לקמוס לכל זכויות הקהל החילוני באשר הוא. המלחמה הצודקת שלנו נוכחת מאוד באוויר ומאוד פשוטה להבנה. לכן הרוב החילוני רואה ביחס כלפינו אינדיקציה להמון דברים אחרים. הם מתחבאים מאחורי הגב שלנו. אתה לא רואה אותם, אבל הם שם".

"כמה אפשר לריב על פתיחת חנויות וסופרמרקטים בשבת? או על הדתה מופשטת במערכת החינוך? או בצה"ל? למי באמת יש כח לצאת להפגנות בעניין הזה? ולכן החילונים מתפשרים עלינו. הם מבינים שמי שתומך בנו, כנראה מחזיק בתפיסת עולם הגיונית גם בשאר הסוגיות של דת ומדינה. כשאתה מדבר על הלהט"ב, נפתלי, העם שומע אותך מדבר על שירת נשים, כדורגל בשבת, חתונות אזרחיות, גיור ונשים בקורס טיס. הדיון בזכויות הלהט"ב הוא המסר הכללי שלך לאזרחי ישראל שאינם חלק מהציונות הדתית או החרדית".

"הסמוטריצ'ים, אם יורשה לי, שווים הרבה פחות מאיתנו בקלפי", כותב אוחובסקי לסיכום, "אז שיהיה לך ולנו בהצלחה. ותדבר קצת עם יאיר לפיד. הוא ממש מבין בזה".