מימין: יוסי דגן, אתי עטיה ויעל שבח
מימין: יוסי דגן, אתי עטיה ויעל שבח צילום: רועי חדי

ח"כ אתי עטיה (הליכוד) סיירה בשומרון עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, קיימה עמו ישיבת עבודה, ביקרה בחוות גלעד ונפגשה עם התושבים.

מייסדי חוות גלעד, איתי ובת ציון זר, וגם יעל שבח - אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, סיפרו לחברת הכנסת על המצוקה הגדולה שבה נמצאות המשפחות בישובים הצעירים שאינם מחוברים למים וחשמל.

"אני בחוות גלעד מצטרפת לקריאה באופן מידי לחבר את היישובים הצעירים לחשמל ומים. לא ייתכן ולא אנושי שלתושבים לא יהיו תנאים הומניטריים", אמרה עטיה. ''יש עשרת אלפים תושבים ביישובים הצעירים, בחוות גלעד, חוות יאיר ועוד, שמגיעות להם כמו כולם זכויות הומניטריות, הם לא פחות מגבעת שמואל וכפר סבא".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "הדרישה לחבר חשמל ומים ליישובים הצעירים זה לא רק לעשות צדק עם למעלה מעשרת אלפים תושבים המתגוררים באותם יישובים צעירים, זו דרישה מוסרית ביותר ולא משנה אם מדובר באיש ימין או איש שמאל, כל אדם מוסרי שיש בו קצת מצפון בלבבו צריך להתקומם על כך שבשנת 2020 יש כאלה ששווים יותר כאלה ששווים פחות וכאלה שלא שווים בכלל.

''לא יכול להיות שאנשים שגרים ביישובים הצעירים, חוות גלעד, חוות יאיר מעוז צבי, בכל כך הרבה מקומות ביהודה ושומרון הם מקום ראשון בחובות למדינה אבל כשמדובר בזכויות הם מקום אחרון''.

דגן הודה לח"כ עטיה ''שהגעת לכאן לביקור מקצועי ורציני כדי ללמוד את העניין ואני בטוח שעם העזרה שלך נוכל לבטל את העוול הזה ואני בטוח שנגיע ליעד שבמינימום שבמינימום שבשנת 2020 יהיה חשמל ומים לאזרחי המדינה".

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד לפני פחות מ-3 שנים העלתה את זעקת המשפחות בפני חברת הכנסת: "אני מברכת את אתי שהגיעה לכאן, אני מצטרפת לקריאה שלה כמו כל המשפחות בחוות גלעד וההתיישבות הצעירה. זעקה גדולה. אנחנו ממש מבקשים לחבר אותנו לחשמל ולמים.

''הגענו רק השבוע למצב שבית של משפחה יקרה נשרף כליל בשל החיבור הלא מוסדר לחשמל, וחיי המשפחה ניצלו בנס. הגיע הזמן לטפל בזה באופן מידי ואני חושבת שעכשיו עם התמיכה של אתי ועם הכלים הפרלמנטרים שלה היא תוכל להצטרף לעזרה הזו'', הוסיפה שבח.