הרב רפי פרץ:
באתי כי קראו לי לדגל, הציונות הדתית חשובה לי

בשיחה עם פעילים מסניף הבית היהודי בירושלים אמר השר פרץ שיפעל לשיקום המפלגה, גם אם המשמעות היא שייאלץ לוותר על התפקיד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בחשון תשפ"א

באתי כי קראו לי לדגל, הציונות הדתית חשובה לי-ערוץ 7
רפי פרץ
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ, נפגש היום (חמישי) ב"זום" עם פעילים מסניף ''הבית היהודי'' בירושלים, וסיפר על המאמצים לשיקום המפלגה.

''אני לא האישיו", אמר הרב פרץ והצהיר כי במידה והציבור יחליט ''אני אזוז ואפנה את מקומי''.

הרב פרץ הדגיש: "באתי למפלגה כי קראו לי לדגל. לא חשבתי אז על עצמי ולא חושב על עצמי היום. השאלה היא לא אני אלא עתיד הבית היהודי והציונות הדתית. וזה הדבר היחיד שמעניין בהקשר הזה".

''הציונות הדתית והערכים שהיא מייצגת זה מה שחשוב. יש כאן של שאלה של דגלים ואידאלים, ולא שאלה פרסונלית", אמר השר.

פעילים שהשתתפו בשיחה אמרו כי ישנה הסכמה בבית היהודי ש''חייבים לחשב מסלול מחדש'', ולאור זאת בודקים מה המסלול הנכון כדי להחזיר את המפלגה למרכז המפה הפוליטית הציונית-דתית.

הפעילים סיפרו לערוץ 7 כי הם חוששים מהימחקות של ''הבית היהודי'' בבחירות הקרובות ומאיצים בראשי המפלגה לפעול כדי לשקם אותה כבר בזמן הקרוב.

חגית משה, יו"ר סניף ''הבית היהודי'' בירושלים וסגנית ראש העיר, אמרה במפגש: ''הרב רפי הגיע לבית היהודי והציל אותה. פשוטו כמשמעו. אנחנו צריכים להניע תהליך שיחזק את הבית היהודי כי היא מפלגת הציונות הדתית המובהקת".

דן ביסמוט, חבר מרכז הבית היהודי, אמר במפגש: "אנחנו חושבים שהרב רפי צריך להנהיג את התהליך. אנחנו איתך. מבקשים לראות תזוזה משמעותית בעניין הזה בטווח הזמן המיידי".

מנכ''ל המפלגה ניך אורבך אמר כי ''הרב רפי הגיע לפני שנה וחצי להציל את הבית היהודי. אם לא היה מגיע, כבר במועד א' לא היה נשאר בית יהודי. יש לנו מעל 100 נציגים ברשויות המקומיות ועשרות ראשי סניפים שמייצגים בגאון את הבית היהודי.

''כעת, בגלל המציאות המורכבת, הבית היהודי חייב לעשות פעולה משמעותית כדי לחזור למקום המרכזי שלו בפוליטיקה הציונית דתית והלאומית", הוסיף אורבך וקרא ''חייבים להכריע מהר מהי הדרך הנכונה ולצאת אליה בהקדם''.

הרב פרץ סיכם: "היתה שיחה חשובה. אני נפגש בשבועות האחרונים עם עשרות פעילים של המפלגה, רואה את מיטב הציונות הדתית בעיר ובכפר ומתפעל ממנה כל פעם מחדש. הבית היהודי היא מפלגה היסטורית ואני בטוח שנמצא את הדרך להחזיר אותה לתפארתה".