פתיחה אדירה למחזיקת הגביע באירופה

גם מכת קורונה בה נדבקו 16 אנשי צוות ושחקנים ועצירת אימונים בשל כך, לא עצרה את הפועל באר שבע שפתחה את שלב הבתים באירופה עם 1:3

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בחשון תשפ"א

שחקני באר שבע חוגגים הישג גדול
שחקני באר שבע חוגגים הישג גדול
צילום: פלאש 90

פתיחה חיובית. הפעם האחרונה בה שיחקה הפועל באר שבע הייתה לפני שלושה שבועות. מאז, מה לא עבר על מחזיקת הגביע מבירת הנגב? מה שהחל עם החרגה מיוחדת לאימונים בתקופת הסגר בשל העפלתה לשלב הבתים של הליגה האירופית בפעם השלישית בתולדותיה, המשיך עם התפרצות נגיף הקורונה שהביא להדבקתם של לא פחות מ-16 אנשי צוות ושחקנים.

עד כדי כך היוותה הקורונה בעיה לדרומיים כשאלה ידעו רק שעה בלבד לפני פתיחת המשחק מי יוכל לעלות ולשחק הערב (חמישי) במחזור הפתיחה של שלב הבתים במפעל הליגה האירופית, מפעל הכדורגל השני בחשיבותו באירופה, ומי לא.

אחרי שהצליחה בעבר תחת אימונו של ברק בכר להרשים ולהעפיל לשלב 32 האחרונות במפעל האירופי היוקרתי, הערב פתחה באר שבע את הופעותיה במפעל האירופי עם ניצחון גדול על קבוצת הפאר הצ'כית - סלביה פראג.

הדרומיים שאירחו את הצ'כים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה בשל השיפוצים שמתקיימים באצטדיונם הביתי שבדרום, עלו ראשונים ליתרון הערב, כשג'ונתן אגודלו כבש ממש לפני הירידה להפסקת המחצית, בניגוד גמור למהלך המשחק.

הצ'כים העדיפים היו באמת טובים הרבה יותר מהבאר שבעים, אך לרוע מזלם לא הצליחו למצוא את השער כשאוהד לויטה מספק הצלות גדולות בשער המארחים.

בדקה ה-75 גם לויטה לא יכל עוד וסלביה השוותה את התוצאה. נגמר? בדרך למהפך? ממש לא.

צמד שערים מהיר במיוחד של אלטון אקולטסה המצויין בתוך 2 דקות לאחר טעויות בהגנת האורחים מצ'כיה, החזיר את היתרון לבאר שבע. בסיום - באר שבע פותחת את הופעתה השלישית במפעל הליגה האירופית עם ניצחון ביתי גדול וחשוב בתוצאה 1:3 על מי שנחשבת לאחת מהיריבות החזקות בבית שהגיעה למפעל לאחר שהודחה בפלייאוף מוקדמות ליגת האלופות.

האם זהו רמז לבאות לקראת עונה אירופית גדולה נוספת של באר שבע? ימים יגידו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il