דיוויד שנקר
דיוויד שנקר צילום: דוברות מחלקת המדינה האמריקנית

תת מזכיר המדינה האמריקני, דיוויד שנקר, אומר שארה"ב מחוייבת לעליונותה הביטחונית של ישראל במזרח התיכון ולא תעשה שום צעד שיפגע בכך.

בתדרוך לכתבים נשאל שנקר על אודות מכירת מטוסים מסוג F-35 לאמירויות. "ממשלת ארה"ב כפופה למחוייבות לעליונות הצבאית האיכותית של ישראל ונמשיך לעמוד בכך. לצד זאת יש לנו מערכת יחסים ביטחונית בת יותר מ-20 שנים עם האמירויות ונמשיך לתחזק אותה", ענה.

להערכתו מדינות נוספות ינרמלו בקרוב את יחסיהן עם ישראל. "מבחינת נורמליזציה או הצטרפות של שותפים נוספים ל'הסכמי אברהם', אינני רוצה לפגוע בדיונים השקטים הנערכים בנושא.

"מחלקת המדינה והמזכיר פומפאו תומכים מאוד במדינות הנוקטות צעדים נועזים ואמיצים בכדי לשפר את קשריהן עם ישראל. אנו חושבים כי יש מסלול חיובי באזור, ומצפים לחתימת מדינות נוספות על ההסכם", אמר שנקר.

האיש שעומד מאחורי השיחות על הגבול הימי בין ישראל ולבנון מרוצה שהן יצאו לדרך. "שני הצדדים הוכיחו רצינות, אבל כמובן שזה היה רק ​​המושב הראשון. אז העבודה הקשה לפנינו, אך שני הצדדים הביעו בפני נכונות ורצון לנהל משא ומתן לקראת הסכם. הם הביעו רצינות להגיע לפשרות".

"אני לא רוצה לומר שאני אופטימי, אני גם לא רוצה לומר שאני פסימי. התחלנו ברגל ימין ואני מצפה לשמוע השבוע את הנציג שלנו מנהל את המשך המגעים", הוסיף שנקר.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7