הפועל עולה: י-ם, גלבוע וחיפה ניצחו

מחזיקת הגביע הפועל ירושלים הביסה את באר שבע, הפועל גלבוע/גליל את נהריה והפועל חיפה רשמה ניצחון ראשון על הפועל אדומה אחרת - מת"א

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בחשון תשפ"א

תמיר בלאט וחבריו לקבוצה. יעפילו לשלב הבא?
תמיר בלאט וחבריו לקבוצה. יעפילו לשלב הבא?
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

5 מתוך 13 קבוצות ליגת העל בכדורסל נושאות את השם הפועל ובעלות הצבע האדום, הערב (חמישי) שלושה מהן ניצחו במסגרת מוקדמות הליגה הבלקנית, הליגה אליה נרשמו קבוצות הליגה בכדי לעקוף את הוראת הסגר שהוטל במדינה לפני שלושה שבועות.

הראשונה לעלות ולנצח הערב הייתה הפועל חיפה, כשזו גברה על הפועל אדומה אחרת, הפועל ת"א עם 94:90 במה שהיה לניצחונה הראשון העונה של העולה החדשה מחיפה.

האדומים מחיפה קיבלו בחזרה את צמד הישראלים הוותיקים שלה בדמותם של איגור נסטרנקו ועמית שמחון שלהטו ולמרות שהפועל ת"א הצליחה לחזור מפיגור דו-ספרתי ברבע השלישי ואף הפכו ליתרון עם תחילת הרבע המכריע, המילה האחרונה הייתה שייכת לחיפאים שמסבכים את בית א' עם כך שלכולן יש ניצחון אחד והפסד אחד.

מי שעלתה הערב אל המקום הראשון בפער מכולן בבית אחר בליגה הבלקנית זו מחזיקת הגביע מהבירה, הפועל ירושלים.

שבוע וקצת לפני שתחזור למעגל משחקי גביע ווינר סל, התקדמה ירושלים צעד בדרך להשתתפות במפעל אירופי נוסף העונה, כשגברה על הפועל באר שבע בתוצאה 77:90.

למרות שהופיעו בסגל קצר ופתיחת משחק צמודה, במחצית השניה ירושלים העלתה הילוך ולא הביטה עוד לאחור כשהיא עולה למאזן 0:2 עם ניצחון שני ברציפות במפעל האירופי הקטן.

גם הפועל גלבוע/גליל רשמה ניצחון שני ברציפות שקרב אותה לשלב הבא במפעל האירופי בו זכתה פעמיים בעברה. ריצה מאוחרת בהובלתו של יפתח זיו הנהדר, הביאה את הניצחון לגלבוע עם 103:89. גלבוע שומרת על מאזן מושלם בכל משחקיה הרשמיים בינתיים העונה - הליגה הבלקנית וגביע ווינר סל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il