הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ': בוא להתמודד בפריימריז

יו"ר האיחוד הלאומי אמר כי פרץ "איש יקר שלא מתאים לפוליטיקה". השר קרא לו להתמודד בבחירות לראשות "מפלגת הציונות הדתית המאוחדת".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בחשון תשפ"א

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: דוברות

שר ירושלים הרב רפי פרץ (הבית היהודי) הגיב לדבריו של שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה), ולפיהם הרב פרץ "איש יקר וטוב אבל לא מתאים למרחב הפוליטי".

"בצלאל היקר, במקום להכפיש 'בלי רצון לפגוע', בוא להתמודד בבחירות לראשות מפלגת הציונות הדתית המאוחדת. הנהגה היא לא רק דיבורים", כתב הבוקר (שישי) הרב פרץ בטוויטר.

כאמור, סמוטריץ' אמר אמש בראיון לרדיו קול ברמה כי ''הרב רפי פרץ איש יקר וטוב אבל הוא לא מתאים למרחב הפוליטי. טוב יעשה אם יחזור למגרש שבו הוא טוב. לא רוצה לפגוע בו מעבר לזה''.

אתמול השתתף השר פרץ במפגש עם פעילי ''הבית היהודי'' בירושלים, ואמר כי יסכים לזוז ממקומו אם כך הציבור יעדיף. ''אני לא האישיו", אמר הרב פרץ, "באתי למפלגה כי קראו לי לדגל. לא חשבתי אז על עצמי ולא חושב על עצמי היום. השאלה היא לא אני אלא עתיד הבית היהודי והציונות הדתית. וזה הדבר היחיד שמעניין בהקשר הזה".

''הציונות הדתית והערכים שהיא מייצגת זה מה שחשוב. יש כאן של שאלה של דגלים ואידאלים, ולא שאלה פרסונלית", אמר השר.

חגית משה, יו"ר סניף ''הבית היהודי'' בירושלים וסגנית ראש העיר, אמרה במפגש: ''הרב רפי הגיע לבית היהודי והציל אותה. פשוטו כמשמעו. אנחנו צריכים להניע תהליך שיחזק את הבית היהודי כי היא מפלגת הציונות הדתית המובהקת".

דן ביסמוט, חבר מרכז הבית היהודי, אמר במפגש: "אנחנו חושבים שהרב רפי צריך להנהיג את התהליך. אנחנו איתך. מבקשים לראות תזוזה משמעותית בעניין הזה בטווח הזמן המיידי".

מנכ''ל המפלגה ניך אורבך אמר כי ''הרב רפי הגיע לפני שנה וחצי להציל את הבית היהודי. אם לא היה מגיע, כבר במועד א' לא היה נשאר בית יהודי. יש לנו מעל 100 נציגים ברשויות המקומיות ועשרות ראשי סניפים שמייצגים בגאון את הבית היהודי.

''כעת, בגלל המציאות המורכבת, הבית היהודי חייב לעשות פעולה משמעותית כדי לחזור למקום המרכזי שלו בפוליטיקה הציונית דתית והלאומית", הוסיף אורבך וקרא ''חייבים להכריע מהר מהי הדרך הנכונה ולצאת אליה בהקדם''.

הרב פרץ סיכם: "היתה שיחה חשובה. אני נפגש בשבועות האחרונים עם עשרות פעילים של המפלגה, רואה את מיטב הציונות הדתית בעיר ובכפר ומתפעל ממנה כל פעם מחדש. הבית היהודי היא מפלגה היסטורית ואני בטוח שנמצא את הדרך להחזיר אותה לתפארתה".