גילוי מנהרת חמאס:
"לקחנו לחיילים את הטלפונים ויצאנו לשטח"

לוחמי גבעתי הוקפצו לחשיפת מנהרת הטרור בתחילת השבוע, "בחמש בבוקר נקראנו למשימה. החיילים שלי לא ידעו במה מדובר".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בחשון תשפ"א

"לקחנו לחיילים את הטלפונים ויצאנו לשטח"-ערוץ 7
לוחמי גדוד שקד בשטח
צילום: דובר צה"ל

לוחמי גדוד שקד של חטיבת גבעתי מאבטחים סביב השעון את כוחות צה''ל ומערכת הביטחון שמטפלים במנהרת הטרור של חמאס שנחשפה השבוע בעוטף עזה.

המנהרה אותרה באמצעות המכשול התת קרקעי שהוכיח את עצמו בפעם הראשונה. המכשול נבנה לאורך שנים ומורכב מסנסורים ורכיבים רבים שעובדים יחד כמערכת.

למרות שהעמיקה אל שטח ישראל, המנהרה לא צלחה את קיר הבטון ולא היוותה סכנה לתושבים בשום שלב.

סרן יאיר אלשיך, מפקד פלוגה בגדוד שקד התופס קו בגזרת החטיבה הדרומית בעזה, סיפר לערוץ 7: ״ביום שני בחמש בבוקר נקראנו למשימה. החיילים שלי לא ידעו במה מדובר אך הבינו שמדובר במשימה חשובה ומשמעותית. לקחנו להם את הטלפונים ויצאנו לשטח, תוך 40 דקות כבר היינו מוכנים ודרוכים לכל משימה שתינתן לנו. ביצענו את המשימה במורל גבוה ובביטחון מלא שמדובר במשימה חשובה״.

גדוד שקד אמון על אבטחת העבודות ההנדסיות במרחב המנהרה. אלשיך סיפר: ״כשהגענו לשטח גילינו מה המשימה. אנחנו מאבטחים את הכוחות מסביב לשעון ומוודאים שהכוחות בטוחים וכך גם תושבי העוטף.

"כשנודע לתקשורת שמדובר במנהרה זה נודע גם לנו, והבנו את גודל המשימה והאחריות שהוטלה עלינו. אין תחושה מספקת יותר מזו, גם לי וגם ללוחמים שלי״, העיד סרן אלשיך.

הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי שביקר השבוע בבית החולים רמב"ם בחיפה, אמר כי "המנהרה שאותרה ונחשפה ברצועת עזה שמראה שהאיומים לא נעלמו. אלו 24 שעות של פעילות בכלל הגזרות - יש אתגרים מלבד הקורונה, ואנחנו נחושים לטפל באיומים הקיימים ובאלו שעוד שוקלים לעשות".

צה״ל ביד אחת נלחם באיומים המבצעיים וביד השנייה נלחם בקורונה. צה״ל רתום למלחמה גם באויבים וגם בקורונה - בכל מקום שיש לנו יתרון אנחנו שם'', דברי כוכבי.טוען....