צפו: מטס הצדעה לכוחות הביטחון

מטס הצדעה מיוחד נערך לכבוד מגן דוד אדום, צה"ל, צוותי בתי החולים, וכוחות הרפואה ולהעלאת המודעות לשמירה על הנחיות משרד הבריאות

ערוץ 7 , ה' בחשון תשפ"א

מטס הצדעה אזרחי מיוחד התקיים הבוקר (ו'), כאות הצדעה והוקרה לצוותי מגן דוד אדום, לפיקוד העורף בצה"ל, לצוותי בתי החולים ולכוחות הרפואה המתמודדים עם משבר הקורונה.

6 מטוסים קלים פרטיים המריאו מהמנחת בראשון לציון בהובלת סא"ל (מיל') דן שיאון, לשעבר מפקד טייסת קרב שלחם במלחמות ישראל והיה טייס בצוות האווירובטי של חיל האוויר.

במהלך המטס יצר הטיס סא'ל במיל' דן שיאון קשר עם מוקד 101 של מגן דוד אדום והעביר מסר של הוקרה והערכה רבה לצוותים העומדים בחזית המאבק בנגיף הקורונה בכל רחבי הארץ: "ברגעים אלו אנו טסים מעל מנחת המסוק שלכם בפוריה ומעל המרכז הרפואי פדה-פוריה, אנחנו מקיימים מטס הצדעה לכם, לצה"ל, לצוותי בתי-החולים ולכל האנשים שעוסקים במלחמה מול נגיף הקורונה. אנחנו מודים לכם בשם כל אזרחי ישראל. תודה רבה!"

עוד חלף המטס מעל לבתי החולים הדסה עין-כרם, רמב"ם, הלל יפה ולניאדו, ובהמשך טס מעל לחופי הים של הרצליה, תל-אביב ואשדוד.

לצד ההוקרה וההצדעה לאנשי הרפואה, הייתה למטס מטרה נוספת וחשובה להעלות את המודעות ולעודד את הציבור להקפיד על שמירת הנחיות משרד הבריאות לריחוק, חבישת מסיכה והיגיינה במטרה לקטוע את שרשרת ההדבקה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין אמר, "בימים מורכבים אלו, מטס ההצדעה המיוחד שנערך הבוקר הינו תזכורת אופטימית ומחממת לב ללכידות הציבורית ולערך החברתי במדינת ישראל. ברצוני להודות ליוזם האירוע המיוחד סא"ל (מיל') מאיר אינדור יו"ר אלמגור - ארגון נפגעי טרור ולטייס שהוביל את המטס סא"ל (מיל') דן שיאון, יוצא חיל האוויר לשעבר מפקד טייסת קרב ולחמשת הטייסים הנוספים אשר הצליחו במחווה מיוחדת ויוצאת דופן לרגש, לשמח ולהוקיר תודה לצוותי מד"א ולשאר הצוותים הרפואיים - אשר עובדים מסביב לשעון במטרה להיאבק בנגיף ולדאוג לבריאות הציבור. אנו גאים להוביל את המאבק וכך נמשיך עד לקיצה של המגפה".

"יצאנו לכמה דקות מתוך המחלקות העמוסות כדי לחייך ללא מיגון מלא, לנשום אויר ולהגיד לכם תודה, לכל הציבור הישראלי שתומך במה שאנחנו עושים כאן ומביע הערכה", אמרה חן, אחות מחלקת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם. "תודה לטייסים שיזמו את הרגעים המיוחדים האלו".

פרופ׳ זאב רוטשטיין שטס ברביעיית המטוסים הראשונה אמר "היה כיף אדיר לראות את הדסה מהשחקים, להתקרב ולצפות בצוות הנפלא והאהוב על המנחת עם דגלי ישראל. להבין כי כולנו במדינת ישראל יכולים לסמוך על צוות זה -שנותן את כל ליבו להצלת חיים והוכיח עצמו מול המגיפה הנוראית שפוגעת במדינתנו באופן כל כך קשה! אנחנו מצדיעים לזאביק גרוס הטייס שלנו שעדיין נלחם על חייו בטיפול נמרץ שלנו בהדסה".