איתי יצחק בן 17 מגן נר נרצח בקטטה עם ערבים בצפון

איתי יצחק, נער בן 17 מגן נר שבמועצה האזורית גלבוע, נרצח במהלך קטטה עם ערבים בכניסה לכפר מוקיבלה שבצפון הארץ. שבעה חשודים נעצרו

ערוץ 7 , ו' בחשון תשפ"א

איתי יצחק בן 17 מגן נר נרצח בקטטה עם ערבים בצפון-ערוץ 7
איתי יצחק
צילום: באדיבות המשפחה

איתי יצחק, בן 17 מגן נר, הוא הנער שנרצח לפנות בוקר בקטטה סמוך לכפר מוקייבלה שבמועצה האזורית הגלבוע. כך הותר לפרסום. שישה נערים וגבר בשנות ה-40 לחייו נעצרו.

יצחק ז"ל, תלמיד כיתה י"ב בכפר הנוער ניר העמק בעפולה, הותיר אחריו הורים, אחות תאומה ואח העומד בפני גיוס.

"אנחנו לא רואים פה אירוע של תושבי גן נר מול תושבי מוקייבלה", אמר ראש המועצה, עובד נור, המתגורר אף הוא בגן נר. "יש פה אירוע מזעזע של קטטה בין בני נוער, שהסתיימה במקרה מוות נורא".

נור הוסיף: "אנחנו נותנים אמון מלא בעבודת המשטרה, ומאמינים שימצו את הדין עם מי שצריך למצות את הדין. החקירה בעיצומה אבל אנחנו רואים את האירוע הזה כאירוע שיכול לקרות בכל מקום. אם זה קורה דווקא בגלבוע, זה צריך להדליק נורות אדומות לכל החברה הישראלית", אמר.

נור מכיר אישית את הנער ומשפחתו. "כל דבר שנאמר כרגע ישמע כמליצה, אבל באמת מדובר בנער למופת. אהוב מאוד על כולם בקהילה הזאת ובקהילות בכלל בגלבוע ובאמת זה כואב. אנחנו רוצים לראות אילן כזה גדל להיות עץ גדול, ואנחנו כואבים שזה יישאר רק בזיכרון שלנו".

שר החינוך יואב גלנט כתב בצאת השבת "קיבלתי בזעזוע את הידיעה על מותו של איתי יצחק, תלמיד כיתה י״ב מהיישוב גן-נר שבגלבוע.

דקירתו של איתי למוות, הלילה בקטטה בין בני נוער באיזור הגלבוע, היא תמרור אזהרה בוהק המלמד אותנו עוד פרק על סכנותיה של האלימות בחברה וחשיבותה של סובלנות. אני מקווה כי גורמי החוק יפעלו במהרה כדי להגיע למסקנות ולמצות את הדין עם המעורבים. נפעל בערוצים החינוכיים כדי להעמיק ערכים של כבוד הדדי, אהבת האדם וגינוי כל סוג של אלימות. תנחומי למשפחתו ולחבריו של איתי".