איורי מוחמד מאיימים על שלום העולם

תנועת חמאס מזהירה מפני המשך הפגיעה בכבודו של הנביא מוחמד העלולה להביא למלחמה בין מדינות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ו' בחשון תשפ"א

איורי מוחמד מאיימים על שלום העולם-ערוץ 7
ספר קוראן
צילום: Sliman Khader/Flash90

תנועת חמאס מגנה ב"זעם רב" את ההתבטאויות "הרשמיות והבלתי רשמיות" בצרפת המצדירות והתומכות בפרסום האיורים הפוגעים בכבודו של נביא האסלאם מוחמד באמתלה של חופש הביטוי.

בהודעה שפרסמה ציינה חמאס, כי הפגיעה בדתות ובכל הנביאים אינה נכללת תחת חופש הביטוי, אלא מחזקת את תרבות השנאה והפילוג בין בני האדם.

שליח (אללה) מוחמד, אללה מתפלל ומברך אותו, נשלח כביטוי לרחמים (של אללה) לבני האנוש, והוא הדגיש פעמים רבות בדבריו את ערכי הפיוס, דו הקיום וכיבוד האחר", נאמר בהודעת חמאס.

חמאס שיגרה איום מפורש לממשלת צרפת: "אנו מזהירים באזהרה חמורה מפני המשך ההתנהגות זו ובפרט במישור הרשמי בצרפת", אשר "יוביל להתנגדות בין העמים והמדינות" ו"ישפיע לשלילה על הביטחון והשלום בעולם".

לפני כחודש הודיע נשיא צרפת עימנואל מקרון על כוונת ממשלתו להביא בחודש דצמבר לאישור הפרלמנט חוק שיאפשר פעולה נגד הבדלנות האסלאמיסטית במדינה. הוא הגדיר את האיסלאמיזם כמסוכן לקיומה של צרפת.

לפני כשבוע נרצח מורה באזור פריז לאחר שהציג את האיורים על מוחמד במסגרת שיעור על חופש הביטוי. הרוצח, צעיר מוסלמי שהיגר מהקווקז, ערף את ראשו של המורה והצהיר כי מדובר בנקמה על הפגיעה בכבודו של מוחמד.

בתגובה הפגינו אלפי מורים המחאה על הרצח ועל בניין ממשלתי הוקרנו האיורים של מוחמד.