הקבינט יכריע: כך יחזרו לבתי הספר

ראש הממשלה ינסה להשיג הסכמות סופיות באשר להשבתם ללימודים של תלמידי כיתות א'-ד'. משרד האוצר דורש הקלות בחלק מענפי המסחר.

רעות הדר , ז' בחשון תשפ"א

כיתה
כיתה
צילום: איסטוק

קבינט הקורונה יקיים היום (ראשון) דיון שיעסוק בשלושה נושאים מרכזיים: פתיחת מערכת החינוך, הגדלת הקנסות המוטלים על מפרי הגבלות הקורונה ופתיחה חלקית של חלק מהמסחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא הצליח להגיע להסכמה על מתווה שיאפשר את פתיחת כיתות א'-ד' בבתי הספר. מסתמן כי כיתות א'-ב' ילמדו חצי שבוע לסירוגין וכיתות ג'-ד' ילמדו במשך שבוע מלא תוך שימוש במתווה הקפסולות.

שר האוצר ידרוש להפעיל לפחות חלק מענפי המסחר, חרף התנגדות משרד הבריאות שטוען כי מהלך כזה יפגע משמעותית ביכולת לקטוע את שרשרת ההדבקה. כ"ץ מציע לפתוח חלק מהחנויות, לאשר באופן גורף פתיחת חנויות רחוב ולאפשר איסוף עצמי של הזמנות מכל החנויות.

הקבינט גם ידון בהגדלת הקנסות על מפרי ההנחיות. שר הבריאות יולי אדלשטיין דוחף לאישור המהלך. "יש פער בין ההחלטות הזהירות של קבינט הקורונה לבין מה שקורה בשטח, של הפרת הנחיות מצד מוסדות חינוך ועסקים. לכן נביא לקבינט הקורונה הצעה להגדלת הקנסות באופן מחמיר. לא נאפשר מצב של צדיק ורע לו - והאחרים טוב להם", הוסיף אדלשטיין.

גם ראש הממשלה תומך במהלך. "אני הולך להביא צעדים נוספים נגד מפרי ההנחיות, לרבות קנסות כבדים על מוסדות חינוך שנפתחים ללא אישור".

"זה לא מיועד נגד מישהו, זה מיועד נגד משהו - נגד הנגיף, נגד המחלה. אני מצפה לשיתוף פעולה של כולם בלי יוצא מהכלל", דברי נתניהו