האב נפטר, האמא חלתה והבן לפני חתונתו

חודש לאחר פטירת אביו - אימו נכנסה לדכאון עמוק שהידרדר במהירות לחולי, היא שכבה במיטתה במשך מרבית היום כאבן שאין לה הופכין.

בשיתוף 'קופת העיר' , ז' בחשון תשפ"א

חתונה
חתונה
צילום: istock

בעוד כשבוע יצחק צריך להינשא, להיכנס תחת לחופה, אך אביו נפטר לפני כמעט שנה מותיר אותו להתמודד עם אמו האלמנה שחלתה במחלה, והוא לבד בעולם, עם עול כלכלי מטורף שמונע ממנו להיכנס ליום שמחת ליבו ברוגע ובשלווה

לסיוע ליתום לחצו כאן>>>>

לפני ארבעה חודשים הוא התארס עם בת זוגו לעתיד. אותו היום היה נדמה לו כי השמים רוקדים איתו יחד, ליבו פיזז משמחה ולא היה מאושר ממנו באותו היום.

והאושר לא היה סתם, זה כבר כמעט שנה שיצחק יתום, יצחק התייתם מאביו לפני כשנה, אביו שהיה דמות נאצלת עבורו, חלה במחלה קשה, קשה ואיומה, חודשים לאחר מכן הוא כבר השיב את נשמתו ליוצרה, מותיר אחריו שורה של יתומים, ואת יצחק בכורו.

ויצחק ניסה בכל דרך לשמח את אימו האלמנה, ניסה לעזור לה, ניסה לגדל איכשהו את שאר הילדים, אך ללא הצלחה, חודש לאחר פטירת אביו - אימו נכנסה לדכאון עמוק, דכאון שהידרדר במהירות לחולי, היא שכבה במיטתה במשך מרבית היום כאבן שאין לה הופכין.

והוא, יצחק החתן, שהתארס בנתיים לא יודע מה לעשות, שאר אחיו ואחיותיו זזים מידי שבוע ממשפחה למשפחה, מנסים למצוא לעצמם בית חם ונעים, אך הוא תקוע בבית שלו, מנסה לחתן את עצמו, מנסה להחיות את אמו.

החובות כבר הגיעו לסכומים עצומים, האמא בקושי מתפקדת, הכל נפל עליו, הדירה, השכירות, הקניות, הבישולים, הכל. וכעת הוא אפילו לא יכול לחתן את עצמו, פשוט אין לו כסף, אפילו לא שקל.

בעוד שבוע הוא אמור להתחתן, יהודים טובים מנסים לעזור לו, בקושי מקום לחתונה הם מצאו, שלא לדבר על צלם, אוכל, שמלת כלה, בגדים חדשים ועוד. הוא מתחתן ממש כשאין לו שקל, במצב הכי קשה שיכול להיות, במצב הכי בזוייה שיכולה להיות.

זה סיפורו של חתן יתום אחד מתוך ארבעים ושניים חתנים וכלות יתומים שעתידים להינשא החודש.

הסיפור הזה כמו רבים הגיע לשולחנו של הרב קנייבסקי כאשר לראשונה מאז נדבק בנגיף הקורונה ולמרות חולשתו כתב את המילים הבאות: "כל התורמים סך 420 ש''ח עבור 42 חתנים וכלות יתומים ועזובים הנישאים בחודש חשוון תשפ"א יזכו מידה כנגד מידה לעשות שמחה בביתם בקרוב ממש ללא עגמת נפש". עוד כתב כי העוזרים יזכו "לעשות שמחה בביתם".