שלומית בוזנח-בלאו
שלומית בוזנח-בלאו צילום: שימוש חופשי

לשעה אחת הפכו מאות בני אדם לשדכנים, כשסטטוסים רבים בוואטסאפ עסקו בהצעות שידוכים בהתאמה לעידן החדש.

הסטטוסים הללו היו הענות לקריאה לנצל את השעה שנוספה עם המעבר לשעון חורף עבור חשיבה על הרווקים והרווקות.

"רעיון קטן עם פוטנציאל ענק, שיוכל להביא בע"ה גאולה להרבה אנשים", הגדיר זאת הרב יוני לביא והסביר בקצרה איך הרעיון נולד: "הקבוצה שסובלת הכי הרבה מהקורונה הם הרווקים. אלו שהבידוד שלהם אינו רק 14 יום אלא חודשים ואפילו שנים מבלי לדעת מתי ייגמר. הסגר, מגבלת הק"מ, סגירת בתי הקפה ומקומות המפגש החברתי - נתנו מכה משתקת לעולם ההיכרויות".

מי שהתחברה מאוד לרעיון היא שלומית בוזנח-בלאו שעומדת בימים אלו לפני הוצאת הרומן העלילתי שכתבה 'תעביר את זה הלאה'. הספר מכניס את הקורא לעולמה של רעות, בחורה מכוערת, שנרשמת לאתר שידוכים יחודי במטרה לצאת לבליינד-דייט עם בחור שקודם יכיר אותה ואת האישיות שלה לפני שיירתע באופן מיידי מהמראה החיצוני שלה.

הקשר בינה לבין אלעד, בחור שנרשם לאתר כדי למצא בחורה איכותית ופחות שטחית, הולך ונרקם עד שאלעד מבקש לפגוש את רעות במציאות. ואז הכל משתבש.

הספר, שעוסק רבות באהבה, יופי ומה שבינהם, מבקש לחולל שינוי חברתי בעולם הדייטים הדתי לאומי. "את הספר התחלתי לכתוב עוד לפני שהכרתי בכלל את בעלי, אבל לא הרגשתי שאני מוכנה עדיין להתמודד עם הדיון הציבורי שהוא יעורר. כיום, כשאני כבר נשואה אני מרגישה בשלה להתמודד עם מה שעברתי", מספרת שלומית, "אני עצמי עברתי שנים של נסיונות, חיפושים ודייטים עם בחורים מכל הארץ, כשבסוף את בן הזוג המושלם מצאתי בבית השכן מעבר לכביש. אני רואה אנשים סביבי שנמצאים באותו שלב וסובלים בו. דרך הספר הזה אני רוצה לשנות את עולם הדייטים הדתי לאומי ולהתאים אותו למציאות העכשווית, ודבר נוסף לא פחות חשוב - להדגיש כי המראה החיצוני לא קובע".

את ההחלטה להוציא את הספר דווקא בימים אלו הסבירה שלומית "בימים אלו של ריחוק חברתי הרווקים והרווקות חווים את הקשיים והבדידות בצורה מוחשית יותר, הבדידות שתמיד הם מתמודדים איתה מורגשת עכשיו יותר. אני מקווה שהספר יוכל להוביל לשינוי בתחום הזה ויביא את הרווקים והרווקות למצא את החצי השני שלהם".

שלומית לא שוכחת את השנים בהן חיפשה אחר בעלה - וממשיכה עד היום, גם כאישה נשואה ואמא לבן ובת, לסייע לרווקים ורווקות.
בשבועות האחרונים היא חושפת בדף הפייסבוק שלה סיפורים מטלטלים שעברה בשנות החיפושים אחרי החצי השני שלה והתפלאה לראות עד כמה זה נוגע באנשים. "אני מקבלת מאות תגובות ולייקים על כל סיפור כזה. גם בפרטי אנשים פונים אלי, ומצאתי את עצמי מצליחה לעזור לאחרים בזכות הדברים שאני עברתי".