4 טיפים לבחירת הקופה המושלמת לעסק

הקופה הממוחשבת מככבת היום כמעט בכל עסק . חנויות בוטיק, רשתות ענק, חדרי כושר, מכוני יופי, סוכנויות רכב ואחרים.

תוכן שיווקי , ח' בחשון תשפ"א

4 טיפים לבחירת הקופה המושלמת לעסק-ערוץ 7
קופות
צילום: צ'ק בוקס השוואת מחירי סליקה וקופות

כל אלה זקוקים לקופה ממוחשבת טובה שבאמצעותה הם יוכלו לנהל את העסק שלהם באופן אוטומטי ומבלי לבצע טעויות.

מלבד חישוב העודף המגיע ללקוח, בעזרת הקופה הרושמת ניתן לבצע פעולות רבות כמו הוצאת דוחות, ביצוע החזרים, איסוף וניתוח נתונים ועוד. הקופה יכולה לעשות רבות בשבילכם, והסוד הוא לבחור את הקופה הטובה ביותר.

מחפשים קופה ממוחשבת לעסק? קבלו 4 טיפים שיעזרו לכם למצוא אותה

בין אם אתם פותחים עסק חדש ובין אם אתם מעוניינים להתחדש בכמה שכלולים, קופה רושמת לעסק היא אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים להכניס אליכם. על מנת למקסם את ההצלחה, קבלו 4 טיפים משמעותייים שיעזרו לכם לבחור את הקופה הטובה ביותר:

איזו מטרה אתם מעוניינים להשיג באמצעות הקופה?

לפני שאתם פונים לפנות את שוק הקופות הרושמות, חשוב להגדיר את המטרות שלכם. האם אתם עסק קטן שזקוק רק לפונקציות קופה בסיסיות? או אולי רשת גדולה המחפשת קופה ראשית המחברת בין כל הסניפים, כדי שמנהל הסניף יוכל לאסוף נתונים ודוחות על בסיס יום יומי ולנהל את המלאי בכמה סניפים במקביל? קופות רושמות מתחלקות לסוגים שונים, בהתאם לצורך של כל עסק ועסק.

מעבר לכך, במקרה שבו כבר קיימת ברשותכם קופה רושמת, חישבו כיצד ניתן לשדרג אותה כך שהיא תתאים לפעילות של העסק, בייחוד אם העסק גדל ומתפתח. חשוב להבין שיש קופות רושמות הניתנות לשדרוג באמצעות התקנת תוכנות, ואחרות לא. כך שאם מדובר בקופה ישנה מאוד, ייתכן שתצטרכו להחליף אותה.

החברה שממנה אתם רוכשים את הקופה.

כאשר מחפשים הקופה הממוחשבת לעסק, יש צורך לבדוק את החברה שממנה אתם קונים אותה. ישנן חברות חובבניות המייצרות קופות זולות ובלתי איכותיות אשר נתקעות בכל רגע ואינן מבצעות פעולות מורכבות, בעוד חברה מקצועית ומנוסה תציע לכם קופה רושמת לעסק שלא תבייש את הרשתות הגדולות ביותר. מומלץ לברר כמה שיותר פרטים על החברה, לבחון את פעילותה בשוק ולבקש המלצות.

מעבר לכך, כשרוכשים קופה רושמת לעסק מחברה מסוימת, חשוב לוודא שיש לה מערך שירות לקוחות ותמיכה טכנית, כך שתוכלו לפנות אליהם במקרה של שאלה או בעיה.

השוו את המחירים בשוק.

בייחוד אם אתם פותחים עסק חדש, חשוב לכם לחסוך בתחילת הדרך, ולכן השוואת מחירים קופה רושמת לעסק היא פעולה מבורכת שיש לבצע. בדקו את המחירים הממוצעים בשוק, ורק לאחר מכן פנו לחפש את הקופה הממוחשבת שלכם. עם זאת, לא מומלץ לרכוש קופות זולות מדיי שאין להן הרבה פונקציות ושעלולות לצאת מכלל שימוש במהירות. לפעמים כדאי להשקיע קצת יותר ולקבל בתמורה קופה ממוחשבת איכותית.

קופה רושמת שמתאימה לכל אחד.

בסופו של יום אתם מחפשים קופה רושמת שכל אחד יידע להשתמש בה, בין אם זה עובד חדש שזוהי המשמרת הראשונה שלו, ובין אם מדובר בעובד חסר כישורים טכנולוגיים שאינו רגיל לעבוד עם קופות מתקדמות. לפני השימוש בקופה רושמת יש לוודא שאתם מכירים את כל הפונקציות שלה: האם הממשק ידידותי למשתמש? האם אתם מסוגלים למצוא בקלות את ההגדרות שאתם מחפשים?

האם אתם מכירים את כל הפונקציות הנחוצות לכם כדי לנהל את העסק על בסיס יומי וחודשי? אחרי שהטכנאי מתקין לכם קופה ממוחשבת לעסק, חשוב לשאול אותו את כל השאלות המשמעותיות ביותר לניהול נכון של הקופה, וכמובן לבדוק אם מכשיר הסליקה המחובר לקופה עובד כראוי.