רגע מצמרר בהלוויה: כפיים ליהודה בארקן

יו"ר איגוד אמני ישראל ספד ליהודה בארקן וביקש מהקהל להצטרף אליו במחיאות כפיים. צפו

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בחשון תשפ"א | עודכן: 23:43

יהודה בארקן מגדולי השחקנים של מדינת ישראל הובא אחר הצהריים (ראשון) למנוחות ברחובות לאחר שהלך לעולמו בערב שבת והוא בן 75.

בין המשתתפים בהלוויה גם רבה של תל אביב הרב ישראל מאיר לאו, טוביה צפיר, ניצה שאול ובכירים מעולם התרבות הישראלי.

הרב ישראל לאו אמר "מי שהכיר את יהודה יכול להעיד שזה איש שהעולם הבא תפור למידותיו. משמח אנשים ומשכין שלום ביניהם". עוד הוסיף: "יהודה זן נדיר בעולם בכלל ובעולם התיאטרון, הקולנוע והרדיו. תמיד הצחיק אנשים ועשה שלום ביניהם. יהודה יהיה דוגמא ומופת".

אילנה, רעייתו של יהודה בארקן, ספדה לו: "מבקשת שכל אחד יספוג משהו מהנשמה הענקית של יהודה. בימים של קיטוב ושנאה, אני מבקשת שכולנו ניקח קצת מיהודה, שקרב לבבות ותמיד השרה אווירה חיובית. לא שלא היו נפילות ואכזבות, אבל כשיש אדם ונשמה מולו, יהודה העניק מהאנרגיה האינסופית.

עם כל הקשיים שעברנו בדרך, שום דבר לא הפריד בינינו. כמעט 30 שנה, חוויות מסעירות לכאן ולכאן, עד שהגיעה הקורונה ולקחה אותך ממני. כמו צדיק נפטרת בערב שבת ואלפים התפללו עליך. בואו נשתדל לאחד ולהתאחד באהבת חינם. חיית חיים שלמים, נגעת בלבבות. נוח על משכבך אהוב ליבי אנחנו לא ניפרד לעולם". בנו של יהודה בארקן עידו הקריא את מה שהנכדים כתבו לסבא.

יו"ר אמי יענקלה מנדל אמר כי זו "ההופעה האחרונה של יהודה. אני מבקש מכולם למחוא לו כפים". במשך שניות אחדות הקהל הריע לו.

דנה, בתו של יהודה בארקן, ספדה לו בדמעות: "אבא שלי יודע דברים, הוא יודע מהמבט אם לדבר או לצחוק, יודע לנחם במשפט. אני יודעת מה היית אומר כדי שיהיה לי פחות כואב, היית אומר 'אני לא סובל. אני הולך לפגוש את בורא עולם, אם הוא קרא לי זה כנראה חשוב'. צעד לך באהבה במסדרונות חדשים".

נציין כי ימים בודדים לפני יום הכיפורים, בארקן החל לחוש חולשה בביתו שבבית גמליאל. הוא חשש שנדבק בקורונה והלך להיבדק. התוצאה יצאה חיובית והוא נשלח למלונית בירושלים. לאחר שהתסמינים גברו הוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם. הוא סבל מקוצר נשימה, אולם המשיך לתפקד ולהיות בהכרה.

משפחתו מציינת כי הוא סבל מסוכר ולחץ דם גבוה ונטל תרופות רבות. בשלב מסויים הוחלט בשל הקשיים בנשימתו להרדימו ולהנשימו. בערב שבת ילדיו עלו על תלבושת הקורונה, ניגשו למיטתו בבית החולים ונפרדו ממנו.טוען....