השומרון עם טראמפ:
"אם אכפת לכם מההתיישבות - הצביעו לו"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן בקריאה משותפת עם יו״ר המפלגה הרפובליקנית בישראל: ''אנחנו חייבים בהכרת הטוב גם לנשיא ארה"ב טראמפ".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בחשון תשפ"א

שבוע וחצי לבחירות: ראש מועצת שומרון יוסי דגן קיים מפגן תמיכה בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, יחד עם יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל.

הכנס בשומרון התקיים על פי הנחיות הבריאות בתקופת הקורונה, ונועד להעביר מסר לציבור האוונגליסטי בארצות הברית שנושא עיניים לחבלי הארץ התנ"כיים באזור יהודה ושומרון.

"מי שעתיד מדינת ישראל וההתיישבות חשוב לו, שיצביע טראמפ", אמר דגן. ''המציאות החדשה בה השלום לא תלוי בגירוש יהודים מבתיהם, המציאות החדשה בה ההתיישבות בשומרון זוכה לרוח גבית מנשיא ארה״ב, היא מורשת טראמפ. אצלנו היהודים יש את המושג הכרת הטוב. אנחנו חייבים בהכרת הטוב גם לנשיא ארה"ב טראמפ".

עוד הוסיף דגן: "המשימה שלנו היא לבנות את יהודה ושומרון, ארץ התנ"ך, מולדתו של העם היהודי. אנו בונים את עתיד ישראל כאן בשומרון. אנו בונים וממשיכים את מורשת אבותינו - אברהם, יצחק ויעקב. במהלך 4 השנים האחרונות טראמפ עשה דברים מדהימים למען ישראל והעם היהודי. אני קורא לכל חברינו בארצות הברית - אם אתם רוצים לעזור לאומה היהודית לבנות את מולדתה, על אדמת ארץ התנ"ך, כאן ביהודה ושומרון, אתם מוכרחים לצאת ולהצביע עבור דונלד טראמפ, ידיד אמת של מדינת ישראל. אנא מכם - הצביעו טראמפ''.

דגן הוסיף: ''הצבעה עבור טראמפ היא הדרך הטובה ביותר שתוכל לעזור לנו כאן בארץ התנ"ך, ביהודה ושומרון. עוד צרובות בתודעתנו 8 השנים הנוראות של ממשל אובמה וביידן. אנחנו זוכרים את הקפאת הבנייה, את ההצבעה נגד ישראל באו"ם. אנחנו לא רוצים לראות את זה קורה שוב. אנו קוראים לכל מי שאוהב ואכפת לו מישראל, יהודים ונוצרים - אם אכפת לכם - צאו והצביעו לנשיא דונלד טראמפ".

יו״ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל: "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה לבחירות, ואני קורא אליכם כאן מהשומרון, אזרחי ארה״ב אשר תומכים במדינת ישראל - צאו להצביע עבור הידיד הגדול ביותר של מדינת ישראל בבית הלבן - הנשיא דונלד טראמפ. מערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית הגיעה לשיא של כל הזמנים, הודות למדיניות הפרו ישראלית של טראמפ. כולי תקווה כי מפעל ההתיישבות ימשיך לצמוח ולגדול בארבע השנים הבאות לאחר שהוא ייבחר. זה הזמן גם של כל תומכי ישראל בארצות הברית להצביע עבור טראמפ ולהודות לו על הברית האיתנה עם מדינת ישראל״.

"ברור לי כמובן שנשיא ארה"ב הוא לא הנשיא שלנו", מסביר דגן, "ולעולם האינטרסים שלו יהיו שונים משל מדינת ישראל, אולם ברור לכולנו שאם ג'ו ביידן ייבחר המצב יהיה גרוע עבור מדינת ישראל ולענ"ד גם עבור ארה"ב. לכן אני סבור שכל מה שיכול להועיל להביא לבחירתו של טראמפ, צריך לעשות עכשיו. זה לא הזמן לחכות לנס. צריך לעשות מה שאפשר כדי להביא אותו".

מייק בן יעקב מכפר תפוח, אזרח ארה''ב, הסביר למה הגיע לכינוס: "חשוב להשפיע, גם להגיד תודה לנשיא טראמפ על כל המאמצים שעושה למען ישראל וגם להזהיר אנשים מהסכנה שייבחר ביידן, זו סכנה להתיישבות, ליהודים ולארה''ב".