שת"פ ראשון בין ישראל לאמיריות בספורט

בעוד בבית"ר ירושלים ובהפועל ת"א מנהלים משא ומתן לגבי אפשרות לתמיכה כלכלית בהן, מכבי חיפה הודיעה כי תקיים משחק ידידות בנסיכות

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בחשון תשפ"א

שת"פ ראשון בין ישראל לאמיריות בספורט-ערוץ 7
נשיא מכבי חיפה יעקב שחר
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

בדרך להיסטוריה ישראלית באבו-דאבי? אחרי שכבר אירחה בעבר משלחת ספורטאים ישראליים באליפות העולם בג'ודו ובליגת העל שלה בכדורגל משחק שחקן ישראלי בדמותו של אחמד סבע, חלוץ נבחרת ישראל בכדורגל, כעת אבו-דאבי וישראל קרובות לעשות היסטוריה נוספת הקשורה לעולם הספורט.

הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות, הביא איתו מגוון גדול של אפשרויות לשיתופי פעולה בין שני המדינות, כאשר בין הנושאים המדוברים ביותר כאפשריים לשיתופי פעולה מידיים, נמצאים ענפי הספורט השונים.

נכון לעכשיו מי שהתעניינו הכי הרבה בכל הקשור לשיתופי פעולה כאלה ואחרים, אלו קבוצות ליגת העל בכדורגל כאשר מעל כולן נמצאות בית"ר ירושלים והפועל תל אביב.

בעוד אצל הירושלמים הניסיונות לקיים שיתוף פעולה מתבטאים בסדרת צעדים הכוללת אף טיסה של הבעלים משה חוגג לאמירויות לצורך משא ומתן מתקדם לצורך השקעה כספית בקבוצה, בהפועל ת"א מנסים לנצל את הקשרים ולהביא את נותנת החסות של גדולי מועדוני הספורט בעולם, חברת התעופה של הנסיכות - איתיאחד איירוויז, להשקיע בקבוצה כלכלית.

בינתיים מי שעושה צעד אמיתי ראשון וגדול בדרך להיות הקבוצה הראשונה שמקיימת שיתוף פעולה עם איחוד האמירויות לאחר הסכם הנורמליזציה היא דווקא מכבי חיפה, לה לא חסר גב כלכלי ותומך כשמי שעומד בראשה הוא יענקל'ה שחר.

הערב (ראשון) הודיע נשיא מכבי חיפה, שחר, על שיתוף פעולה ראשון בהיסטוריה בין קבוצת כדורגל מליגת העל הישראלית לבין קבוצת כדורגל מליגת העל באיחוד האמירויות.

"אני שמח להביא לידיעתכם כי המועדון שלנו הוזמן לקיים משחק כדורגל ידידותי, שייקרא 'משחק השלום', באבו דאבי", אמר הנשיא יעקב שחר.

שחר אמר כי מי שהזמינה את חיפה לקיים מולה משחק ידידות שייקרא 'משחק השלום' היא קבוצת אל-אין מאבו-דאבי, מי שנחשבת לקבוצה המצליחה ביותר באמירויות כשזכתה ב-13 אליפויות, 7 גביעים, 5 פעמים זכתה בסופר-קאפ ואף לפני שנתיים הצליחה להגיע עד לגמר גביע העולם למועדונים היוקרתי בו הפסידה לריאל מדריד. מועד מדוייק עדיין אין ויימסר בהמשך.

"הודענו להם כי נשמח לשחק נגדם באבו דאבי, באצטדיון חאזה בין זאיד ולארח אותם בעיר שלנו, חיפה. תשובתם החיובית והמשמחת התקבלה זה עתה ותאריך המשחק ייקבע בהמשך, לפי הלו"ז של שני המועדונים", אמר שחר.

"תמיד האמנתי כי דרך הספורט אפשר לפתח יחסים ידידותיים. בעוד מספר ימים נחתום על מזכר ההבנות בין שני המועדונים על מנת ליצור מערכת יחסים שתכלול שיתופי פעולה הן בצד הספורטיבי והן בצד העסקי. אני מודה מקרב לב להוד מעלתו, מוחמד בין טאלוב אל דאראי- יו"ר חברת אל-אין השקעות, שהיא הבעלים של מועדון הכדורגל, והוד מעלתו ד"ר מאטאר אל דארמקי, יו"ר מועדון הכדורגל של אל-אין, שאפשרו את קיום האירוע".

כזכור, חיפה היא לא הראשונה שפועלת בניסיון לקיים משחק ידידות מול מקבילתה מאיחוד האמירויות, כאשר מיד עם היוודע הסכם הנורמליזציה בין המדינות, פנתה מחזיקת הגביע מבירת הנגב הפועל באר שבע למקבילתה מהאמירויות, האלופה ומחזיקת הגביע שם, שבאהב אל-אהלי למשחק ידידות כאן בארץ. אך בעוד בבאר שבע עדיין לא קיבלו אישור רשמי לקיום משחק שכזה, בחיפה התקדמו היום צעד אחד בדרך להיסטוריה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il