הרב שמואל אליהו לעובדי OU ישראל: אתם החיילים של הקדוש ברוך הוא

ארגון OU ישראל ערך אירוע מקוון כתחליף לשבת השנתית לעובדי הארגון. ''הצוות הטוב ביותר בעולם".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בחשון תשפ"א

הרכב מוסיקלי - הזולה של חצרוני
הרכב מוסיקלי - הזולה של חצרוני
צילום: דוברות OU ישראל

שבת פרשת נח נהפכה בשנים האחרונות למסורת קבועה ב-OU ישראל. בכל שנה נפגשים כל עובדי הארגון לשבת מיוחדת של גיבוש, התאווררות והעשרה יחד עם רבנים ואנשי ציבור שלוקחים גם הם חלק בשבת זו.

השנה, בשל הקורונה, נאלצו בארגון לבטל את השבת, אך עם זאת הם החליטו שלא לוותר על התוכן שלה.

בסוף השבוע האחרון נערך אירוע מקוון לכל 340 העובדים בארגון, שעוסקים במהלך כל השנה כולה בקליטה ועבודה עם הנוער. באירוע השתתף כמידי שנה רבה הראשי של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, וכן הרבנית חיה וישליצקי שהקשר איתה נוצר לאחר השתתפותה יחד עם בעלה, הרב אלישע וישליצקי זצ"ל, בשבתות קודמות שנערכו. בנוסף התקיימה התוועדות וניגונים יחד עם ההרכב המוזיקלי של 'הזולה של חצרוני' שהשתתף גם הם באירוע.

הרב שמואל אליהו אמר במהלך האירוע "איזו זכות להיות בעוד שבת של ה-OU, שבת מיוחדת כל כך. אתם החיילים של ה-OU, החיילים של הקב"ה שהלכו להביא את הלפיד שיאיר את עם ישראל. אשריכם ואשרי חלקכם, אתם כולכם בניו ובנותיו של הרב מרדכי אליהו, אתם השליחים שלו".

הרבנית חיה וישליצקי סיפרה על הגעגוע שלה מהשבתות בעבר שאותן הם העבירו ביחד. "קיבלנו הרבה כוחות מאנשי השטח שעובדים וכל כך הרבה אנרגיות מהשבת הזאת. אני חושבת שכאשר חושבים על נחמה, כפי שעולה מפרשת נח, זאת ההמשכיות שהגיעה עד אברהם אבינו שהאיר את העולם כולו. אני מרגישה, וכך גם הרב אלישע הרגיש, שהאור הזה היום מתבטא בכם, אותם האנשים שפועלים בכל המקומות והפעילויות שאתם נמצאים בהם".

"אני עוצם את העיניים ואני רואה פה את כולנו נמצאים כאן ביחד. מחוברים בלב, מחוברים בנפש", אמר מנכ"ל ארגון OU ישראל הרב אבי ברמן במהלך האירוע. "זה לא סתם שהשבת הזאת היא בשבת נח, זה בשביל שניכנס כולנו לתוך התיבה שלנו ונתחזק ונקבל כוחות לכל השנה הזאת, ואם כל שנה צריך כוח, השנה על אחת כמה וכמה שצריך כוח".

"אני מודה כל יום לקב"ה על כך שהצוות של OU ישראל הוא הצוות הטוב ביותר בעולם. אנשים שהמחנה המשותף של כולם הוא מסירות נפש למען הילדים של הקב"ה ואי אפשר להודות לכם מספיק. אני מקווה שבקרוב כבר נוכל לחזור לכך שמרכזי הנוער יחזרו לפעילות, שמשיבת נפש תתמלא בתלמידות, שהזולה של חצרוני תחזור לפעילות ושהאוטובוסים של 'תגלית' יהיו שוב מלאים בבני נוער מחו"ל שבאים לבקר בארץ", הוסיף ברמן.