נגה ראובן
נגה ראובן צילום: מועצת הדבש

הדבוראית נגה ראובן (67) מהיישוב מנות בגליל המערבי התעוררה לפנות בוקר וגילתה כי המכוורת אותה הקימה לפני 35 שנה נשרפה כליל.

במכוורת- מכון הרדייה, מפעל דבש ואריזה, כוורות, מכולות דבש מלאות בכ-15 טון דבש, רכבים, מבנה מרכז המבקרים ועוד.

"התעוררתי בבהלה בשלוש לפנות בוקר, למראות קשים, ברגע אחד כל מפעל חיי נשרף כליל לנגד עיניי, כל עמלי ופרנסת משפחתי נהרסו, מדובר באובדן שלא נוכל להשיבו. ליבנו נשבר", אמרה ראובן בכאב.

''אני מודה למשטרה, כוחות כיבוי האש ומג"ב שעשו הכל בכדי להציל את המכוורת, אך האש כילתה את הכל. אני מודה לחבריי ולדבוראים מכל הארץ שנרתמים לעזרתי, בכדי לראות כיצד משקמים את המכוורת", הוסיפה.

מכוורת פרחי הגליל שנשרפה
צילום:מועצת הדבש

להערכת מועצת הדבש מדובר בעוד מקרה של טרור חקלאי. נגה ראובן נפגעה ממקרים של טרור חקלאי לפני מספר חודשים, כאשר נגנבו והושחתו כוורות. מקרים דומים אירעו בצפון ובדרום הארץ לדבוראים רבים אחרים.

מועצת הדבש קוראת לממשלת ישראל להוסיף תקציבים למשטרה הירוקה וליחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, כדי לרשת ביתר יעילות כוחות בשטחים הנרחבים. במועצת הדבש גם מצפים מבתי המשפט להחמיר בעונשם של מבצעי הטרור החקלאי.

נגה ראובן, נשואה, אם ל-4 וסבתא לנכדים, הקימה לפני 35 שנה את מכוורת 'פרחי הגליל'. במכוורת מאות כוורות דבש וכוורות לגידול מלכות והאבקה. את ארגזי הכוורות, מסגרות העץ והשעוויות ליערות הדבש היא מכינה לבדה. את שאר המכשור, כמו מכונת הרדייה, היא תכננה עם בעלי מקצוע שאיתרה במיוחד לצורך כך לאורך השנים. נגה נחשבת מומחית בגידול מלכות דבורים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו