המאבד ואנשי צוות התחנה
המאבד ואנשי צוות התחנהצילום: רכבת ישראל

צוותי רכבת ישראל מורגלים באיתור אבידות של נוסעים והשבתם לבעליהן, אך גם ותיקי תחנת ת"א ההגנה לא ישכחו את מה שאירע אתמול (ראשון).

במהלך משמרת בוקר שגרתית, גילה צוות האבטחה בראשות ראש משמרת האבטחה אייטגב אנדעלמאו, כי נוסע אשר מיהר לרכבת שכח בתחנה תיק ובו ארנק.

צוות האבטחה מיהר למנהלי המשמרת בתחנה, עוז יחזקאל ומתן חג'ג, שוידאו כי לא מדובר על חפץ חשוד, ולאחר מכן פתחו את הארנק ושם גילו לתדהמתם סכום של כ-2,000 דולר, לצד כרטיסי אשראי, מסמכים חשובים ותעודות מזהות.

לאחר מספר דקות שבהן ניסה צוות התחנה לאתר את בעל האבידה באמצעות סריקות וכריזה שנשמעה ברחבי התחנה, הבינו מנהלי המשמרת כי הנוסע כבר עלה על הרכבת ליעדו, והתקשרו למשטרה, אשר לאחר בדיקה קצרה קישרה את עובדי הרכבת לטלפון של הנוסע.

הנוסע, ליאוניד, כבר היה בדרכו למקום מגוריו בחיפה, וגילה שאיבד את הכסף והארנק הודות לשיחת הטלפון מעובדי הרכבת. ליאוניד ירד במהירות מהרכבת בתחנת ת"א האוניברסיטה, בה עלה על רכבת חזרה לתחנת ת"א ההגנה, שם חיכה לו צוות התחנה עם האבידה.

"אין סיפוק גדול יותר מלדעת שהצלחנו להציל את כספו של הנוסע, במיוחד בתקופה כזו רגישה מבחינה כלכלית", סיפרו עוז יחזקאל ומתן חג'ג', מנהלי המשמרת בתחנת ת"א ההגנה אשר איתרו את הנוסע והשיבו לו את כספו, "אנו קוראים לכל נוסע שאיבד דבר מה ברכבת לפנות מיד לצוותי הרכבת ואנו נעשה כל שביכולתנו להשיב את האבידה לבעליה."

"נבהלתי מאוד כאשר עניתי לטלפון והתברר לי שהכסף והמסמכים שלי לא ברשותי", סיפר הנוסע ליאוניד, "אני רוצה להודות לעובדי הרכבת על ההירתמות המהירה והמקצועיות."

הארנק והכסף שאבד ונמצא בתחנה
הארנק והכסף שאבד ונמצא בתחנהצילום: רכבת ישראל