מנדלבליט צידד בדרעי, אדלשטיין נבלם

במהלך דיוני הקורונה הביע שר הפנים דרעי התנגדותו להטלת קנס של 25 אלף שקלים על מוסד חינוכי שיפתח שלא כחוק. מנדלבליט יישר קו

בן שאול , ח' בחשון תשפ"א

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: Hadas Parush/FLASH90

יממה לאחר שפורסמו עיקרי המתווה המתגבש להעלאתו הדרמטית של גובה הקנסות ולהחרגתם של מוסדות החינוך באמצעות קנס גבוה במיוחד של 25 אלף שקל, נדמה שלפי שעה היוזמה הוקפאה לטובת גיבוש מתווה חלופי שיושתת על פי מדדים שוויוניים.

את מהלך הבלימה בקבינט הקורונה הוביל שר הפנים אריה דרעי שהתנגד להחלת קנסות לא מידתיים על מוסדות החינוך.

במהלך דיוני הקבינט אמר השר דרעי כי "אני לא מקבל את זה שחנויות ושאר מפרי חוק שפותחים בניגוד להנחיות יקבלו קנס של 5000 שקלים ומוסדות לימוד במדינת היהודים, שיפרו את ההנחיות יקבלו מעתה קנסות מקסימליים בסך 25 אלף שקלים. אני נגד הפרת הנחיות אבל לא אתן יד לאיפה ואיפה בגובה הקנסות ולרעת מוסדות חינוך".

דרעי הוסיף ואמר כי "מדובר במוסדות החינוך הכי חלשים, הכי עניים ואנחנו דוחפים אותם להפר הנחיות".

בסביבתו של דרעי אף סיפרו כי דרעי אף הצליח לגייס את תמיכתו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט לעמדתו.

על פי אחד הדיווחים הגיב מנדלבליט ואמר לחברי הקבינט כי "אני מסכים עם השר דרעי, צריכים לשקול שוב את העלאת הקנסות באופן הזה".

כזכור, בסוף השבוע האחרון דווח כי שר הבריאות אדלשטיין מבקש בצעד חסר תקדים להגדיל את הקנס להפעלת מוסד חינוכי ל־25,000 שקל, פי חמשה מהקנס הנוכחי.

בתגובה למתווה הגיב בחריפות סגן השר מאיר פרוש ואמר כי "שיטת הקנסות, וההתנהלות המרוככת לעסקים ואירועים מול היד הקשה על מוסדות החינוך מגלה פעילות אובססיבית אנטי חרדית. הגישה הזו תתנקם באלה שפוגעים בנו".