מחשב
מחשב צילום: freepik

מרבית האנשים שאין להם ידע מיוחד בעולם המחשוב נכנסים להתלבטויות ארוכות לפני שהם רוכשים מחשב כזה, ובאמת יש הרבה מחשבים נייחים מומלצים. אז אם תמשיך לקרוא את המאמר תגלה שבעצם הבחירה איננה כה קשה ומורכבת, רק צריך לשים לב לכמה קריטריונים בסיסיים.

עולם המחשבים הנייחים

עולם המחשבים הנייחים, כמו כל נישה בעולם הטכנולוגי, עבר בשנים האחרונות שינויים משמעותיים. מצד אחד, אנו עדים להוזלת מחירים משמעותית כאשר מחשבים בעלי ביצועים מצוינים נמכרים במאות ואף אלפי שקלים פחות יחסית לימים עברו. מצד שני, ההתפתחות בתחום היא פחות מואצת מאשר בנישות אחרות, שכן במקרים רבים מוחלף המחשב הנייח בנייד עקב סיבות של נוחות ודינאמיות בעולם העבודה ובחיים הפרטיים.

דבר ראשון: להגדיר את הצרכים

אז איך לקנות מחשב נייח שמתאים לך? קודם כל תתחיל בהגדרה של הצרכים, עוד לפני הצלילה אל העולמות הטכניים. זכור שהצרכים שלך יכתיבו את המאפיינים של המחשב המבוקש. קיים הבדל גדול בין צרכים בסיסיים של מחשב ביתי נייח שאמור לשמש פחות או יותר לשימושי אופיס, לגלישה באינטרנט, לצפייה בסרטים וכדומה, לבין מחשב שאמור לבצע עבודות עם תוכנות גרפיות כבדות, או מחשב שקונה גיימר וצריך להחזיק משחקי תלת מימד כבדים.

אז קודם כל: תגדיר מי אתה ולמה אתה צריך את המחשב. דבר שני, שים לב לצרכים עתידיים וקח בחשבון שבתוך כארבע שנים בממוצע אנשים ממילא כבר עוברים אל המחשב הבא. בכל מקרה, כל הגדרה תשליך אל מאפייני המחשב ועל עלויותיו, שמתחילות כיום במאות שקלים בודדות ומטפסות גם לששת אלפים ₪ ויותר.

פרמטרים מרכזיים בבחירת מחשב נייח

יש הרבה מחשבים נייחים מומלצים של חברות מוכרות ואמינות. מתוכם, שים לב לפרמטרים הבאים ובחר בהתאם:

  • ביצועים - ככל שהמחשב יידרש לביצועים מהירים (למשל תגובה מהירה בזמן אמת במחק MMG), וככל שיידרש להתמודד עם תוכנות כבדות יותר, כך צריך לבחור במעבד יותר חזק ומתקדם. בעיקרון, מעבר עם ליבה כפולה צריך להספיק לצרכים בסיסיים, ומכאן עולים למעבדים של ארבע ואף שמונה ליבות.
  • ויז'ואל – טיב הצפייה במשחקים, בסרטים וכדומה הוא נגזרת של איכות כרטיס המסך. במידה ואין צרכים יוצאי דופן, תוכל להסתפק בכרטיס המסך של המחשב – וככל שהוא יותר חדיש כך תתקבל איכות טובה יותר. מאידך, לצרכים מיוחדים יש לשקול לרכוש כרטיס מסך ייעודי בנפרד.
  • מהירות – המהירות נגזרת ממספר היבטים ואחד החשובים שבהם הוא הזיכרון, כאשר כדאי ללכת על הארד דיסק של חמש מאות ג'יגה ומעלה, ועל זיכרון עבודה של שישה ג'יגה ומעלה.

ייעוץ מקצועי לקניית מחשב נייח

אחרי שהגדרת את הצרכים והבנת את הפרמטרים העיקריים, הגיע הזמן לקבל ייעוץ ממי שמבין. פנה אל נציגי החברה שמוכרת את המחשבים, בין אם בחנות הפיזית או דרך האינטרנט, קבל סקירה והמלצות ובחר במוצר המתאים שעומד בהגדרות התקציב שלך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו