קלודין עון, ביתו של נשיא לבנון, מישל עון וראש הרשות לקידום מעמד האישה, הצליחה לעורר את העולם הערבי בציוץ שכתבה על היחסים עם ישראל, לפיו, במידה ויפתרו ענייני הגבול, הפליטים הפלסטינים הגז והנפט יש על מה לדבר לקראת הסכם שלום.

שמרית מאיר, פרשנית לענייני ערבים, הסבירה היום (שני) בשיחה עם ינון מגל ובן כספית ב-103FM מה יכול לגרום לישראל להגיע להסכם שלום עם שכנינו, ומהי השפעתו של נסראללה על המהלך.

לדבריו, "המשא ומתן שהתחדש כבר השבוע זה סימון הגבול הימי בין ישראל ללבנון. לפחות רשמית, בלבנון רוצים ללכת לקראת חבילה שכוללת את הגבול היבשתי. הדברים של הבת של עון, הרשות למעמד האישה בלבנון היא לא רלוונטית, היא הבת של הנשיא, אביה הוא בן הברית של חיזבאללה, היא מנסה להכניס את הדבר הזה לתוך השיח הלבנוני מתוך המיינסטרים, וזה מתאפשר בגלל המצב הקשה בלבנון והניסיון שלהם לחפש כל אפיק להכנסת כסף למדינה. מה השתנה? חיזבאללה נתן אור ירוק, והתמונות של הישראלים והלבנונים יושבים עם האמריקאים, אף אחד בלבנון לא קונה את ההצגה הזאת, מה שרואים זה הכרה של לבנון בישראל. היא מהדהדת את זה שבצל אין סכסוך אידיאולוגי עם ישראל, אלא סכסוך על דברים ספציפיים".

לבסוף התבקשה להתייחס לתגובות בעולם הערבי על המהלכים ההיסטוריים של נתניהו: "אני אוהבת את הימים ההיסטוריים שאנחנו חווים בין ישראל לערבים, ראיתי את זה מגיע במשך הרבה שנים. זה לא תהליך שנבנה ביום אחד, לא דיפלומטית ולא בשיח. הדבר הכי חשוב להגיד זה בכמה שקט זה עובר במרחב האזורי ברחוב הערבי, וזה הדבר המדהים, זה הסיפור הגדול. זה עובר כמעט בהרמת כתפיים אדישה, השינוי שעבר הקהל הערבי בין מאה אחוז שנאה, לשינוי של קבלה, זה השינוי של העשור האחרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו