הרב שמואל אליהו: השופט שוהם חצוף

הרב שמואל אליהו תוקף את נציב התלונות על שופטים שקרא לבחון את המשך כהונתו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף כדיין.

ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, תקף הבוקר (שני) במילים חריפות את נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, לאחר שזה קרא אתמול לבחון את הדחת הרב יצחק יוסף מכהונתו כדיין.

הרקע לקביעתו של השופט שוהם נגד הרב הראשי לישראל הוא תלונה שהגיש המרכז הרפורמי לענייני דת ומדינה בעקבות התבטאויות של הרב יוסף נגד הציות לפסיקות בג"ץ.

בראיון לתכנית 'מנדי ביתאן' ב'כאן מורשת', אמר הרב אליהו, "השופט שוהם חצוף. תפקידו של הרב הראשי הוא להגיד דעת תורה".

"אנחנו חיים במדינה שיש בה דברים מאד מקודשים כמו חופש העיתונות. עיתונאים שמקבלים את שכרם מקופת המדינה יכולים להגיד כל מה שהם רוצים. יש חופש האמנות. יש חופש היצירה, לכל פרופסור יש חופש אקדמי ורק את הרבנים מבקשים להשתיק", טען הרב אליהו.

הרב הוסיף, "אני רוצה שכל המאזינים יצאו מאזור הנוחות שלהם, אנחנו צריכים לקום כולנו, אם אלה בבלפור יודעים להפגין על לבטל את תוצאות הבחירות, אנחנו צריכים להפגין על כבודה של תורה. אנחנו צריכים לקום ולומר עד כאן".

לדבריו, "אין מערכת יותר קלוקלת ממערכת המשפט בישראל, אסור לבקר אותם, הם קדושים הם טהורים, חלאס, כמה אפשר? זה לא נעשה מתמימות. יש פה מערך שבא לומר, תנו לנהל את זה ואל תתערבו. המטרה הסופית היא לשים לנו יד על הגרון, כמו שאמר מנדלבליט. כדי שיוכלו לנהל את המדינה איך שהם רוצים".