הורים שכולים: בג"ץ מגן על מחבלים

שופטי בג"ץ התכנסו הבוקר (שני) לדיון בעתירות שהגישו מספר מחבלים נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי לשלול את מעמד התושבות ממנו הם נהנים במדינת ישראל.

לדיון הגיעו גם חברי הכנסת אבי דיכטר, אוסנת מארק ואריאל קלנר וכן בני משפחות שכולות שקראו לשופטי בג"ץ להפסיק לפעול למען המחבלים.

הרצל חג'ג', אביה של שיר חג'ג' הי"ד וחבר פורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים" תקף בכניסה לדיון את שופטי בג"ץ.

"אנחנו רואים איך בג"ץ כל מה שהוא עושה זה להגן על מחבלים. הוא לא מגן על תושבים ערבים חסרי ישע אלא אך ורק על מחבלים מורשעים, כמו במקרה של היום", אמר חג'ג'.

לדבריו, "בג"ץ כבר 15 שנה לא נותן לשר הפנים לגרש אותם ועכשיו הוא רוצה להוריד להם רק את התושבות ולהשאיר להם את כל הזכויות הסוציאליות".

"לא יתכן שאני במיסים שלי כאב שכול משלם למחבל הזה ביטוח לאומי וזכויות סוציאליות. צריך לעצור את זה", הוסיף האב השכול.

ח"כ דיכטר: "לשלול אזרחות ממחבל שמקבל משכורת מהרשות"

ח"כ אבי דיכטר אמר לפני כניסתו לאולם, "זו לא בעיה רק של המשפחות השכולות, זו בעיה של כל מדינת ישראל. הולכת להיות מונחת על שולחן הכנסת הצעת חוק שתעסוק בשלילת אזרחות ממחבל שמקבל משכורת מהרשות הפלסטינית. כל מחבל ישראלי שמקבל משכורת מהרשות אזרחותו תישלל ועם שחרורו הוא יעבור לגור ברשות הפלסטינית. זה יבטיח סדר, הרתעה ובעיקר צדק".

חברי הכנסת אוסנת מארק ואריאל קלנר עם המשפחות השכולות בדיון בבג"ץ

חברי הכנסת אריאל קלנר ואוסנת מארק הגיעו גם הם לחזק את המשפחות השכולות. מארק אמרה, "‏הגעתי הבוקר לבג"צ לחבק ולחזק את המשפחות השכולות לקראת עוד דיון מקומם שמבקש לבטל את ההסדר החוקי השולל ממחבלים את התושבות והזכויות הסוציאליות".

"התערובת של בג"צ בעניין הזה תהווה עוד דריסה ברגל גסה של הפרדת הרשויות, תפגע פגיעה אנושה במשפחות השכולות ותרסק את ההרתעה מול מבקשי רעתנו", הוסיפה.

עוזי דיין: למנוע טרור על ידי הרתעה

ח"כ עוזי דיין טען כי צריך לדאוג להרתעת המחבלים בכלים משפטיים, "הנחנו חוקים שנוגעים לשלילת תושבות ואזרחות, לא רק להריסה אלא גם לגירוש".

"הנושאים האלה המשפטיים חשובים קודם כל כי הם אפקטיביים, הם מונעים טרור על ידי הרתעה", הוסיף דיין והזכיר כי בהיותו ראש המל"ל בחן את הנושא באמצעות תחקור מחבלים והגיע למסקנה שההרתעה באמצעים הללו יעילה.

עו"ד מנשה יאדו: ננסה להשמיע את הקול הבריא בבג"ץ