קליפ חדש של עדי ביטי מעורר סערה

עדי ביטי הוציאה שיר חדש. הקליפ המלווה את השיר פרובוקטיבי מאוד ומעורר סערה. "דיווחתי ליוטיוב על תוכן מיני ובוטה", הגיבו הצופים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

עדי ביטי
עדי ביטי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הזמרת עדי ביטי הוציאה אתמול (ראשון) שיר חדש בשם "חמסה חמסה", המלווה בקליפ וידאו פרובוקטיבי שמעורר סערה.

הורים רבים, ולא רק, מחו נגד הקליפ הפרובוקטיבי והמחפיץ מאוד. "אני יושבת כבר חצי שעה ולא רוצה לעכל מה ראיתי, אין אין אשה אחת שהקליפ המזעזע הזה לא מזכיר לה דברים שהיא רוצה לשכוח", הגיבה אחת הצופות בקליפ.

היא הוסיפה, "תגידו, אין מינימום התחשבות בנשים שהולכות לישון אחרי שראו את זה, עם כאב ענק בלב ודברים שצפים? אין הורה אחד שראה את זה ולא אומר 'אני לא אתן, הילד או הילדה שלי לא יגדלו לעולם שזה נקרא בו קליפ נורמלי לשיר'".

"זה בידיים שלנו להפחית ואולי יום אחד גם לשנות את את התפיסה העקומה והמזעזעת הזו של העולם", כתבה. "אני לא רוצה לשפוט את עדי, אולי יש לה בעיות כלשהם, אבל אני בטוחה שעוד אנשים ראו את זה לפני שזה יצא. תכתוב או תכתבי עכשיו ליוטיוב על תוכן בוטה ונעשה את העולם הזה מקום טוב יותר".

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "גם נשים יכולות לחזק את תרבות האונס. עובדה.עדי ביטי. אני יודעת שהמטרה היתה שנצייץ ונדבר על זה, תאמינו לי שהייתי מעדיפה לא לתת לה את התענוג. אבל אני יודעת שהילדים שלי יראו את זה בכל מקרה. זו לא תרבות. לא אמנות. זאת סכנה ברורה ומיידית עבורינו ועבור הבנים והבנות שלנו.להיפגע ולפגוע מחליא".

מגיבה אחרת כתבה: "אני כבר רבע שעה לא מצליחה למצוא מילים לתחושות שלי, ורק מרגישה פשוט רצון עז להפקיד את הזעזוע שלי בידי מישהו אחר. בבקשה, קחו, תעשו עם זה משהו, תעזרו לי לסחוב את זה".

לדבריה, "אומרים שהצורך הוא אבי ההמצאה. כלומר, כשאנו נתקלים במוצר שהושקעו בו המון משאבים, אנחנו יכולים להיות בטוחים שיש צורך, ביקוש, שקדם לו. ואני שואלת, איזה צורך קדם לדבר הזה? צורך של מי? מי באמת רוצה את זה? מה הפרופיל של הדור הזה? להאמין לפרופיל שמצטייר כאן? אני מנסה להבין מה אני לא מבינה".

עוד מגיבה אמרה: "זו קריאה לעזרה נפשית דחופה. זו תרומתה לתרבות האונס והחפצת הנשים במדינה. דיווחתי ליוטיוב על תוכן מיני ובוטה. דווחו גם".

אין זו הפעם הראשונה שביטי, בת 19 ובוגרת תכניות הריאליטי "בית ספר למוזיקה" ולאחרונה גם "הישרדות", מעוררת סערה בסגנון הזה.

לפני 4 שנים, למשל, לאחר קליפ פרובוקטיבי אחר שהוציאה, כתב הזמר עידן עמדי בחשבון הפייסבוק שלו: "מודה, אין לי המון שעות מול הטלוויזיה. לפעמים באיזה בוקר יוצא לי לשבת מולה עם הקפה.. הבוקר ראיון עם עדי ביטי בת ה-15 על הקליפ החדש שלה. כששואלים אותה אם היא לא חושבת שזה פרובוקטיבי לגילה, התשובה היא ׳זה מה שקורה כרגע בעולם׳".

"וידוי מס 2׳. היא לחלוטין צודקת", אמר עמדי. "בעולם הזה שאנחנו עסוקים בלשפוט אותה או את ההורים שלה, שכחנו שזה מגרש המשחקים שאליו היא נזרקה מגיל קטן. הדבר העצוב הוא שהיא לא מבינה את הנזק. אני בספק אם ההורים מבינים".

לדבריו, "גיא פינס ישדרו ויעשו יחסי ציבור מעולים. זה אחלה צהוב למכונה. את הדאונים, התקפי הקנאה והדיכאונות ביטי כנראה תחווה לבד. בסופו של יום מתחת לאיפור, לכרואגרפיה מאמריקה, ולמיליוני הצפיות ביוטיוב, יש ילדה, ביישנית עדיין שמנסה להוכיח לעולם שהיא כבר גדולה".