שבוע העלייה
המ"פ מאוסטרליה ורכזת העולים מצרפת

במסגרת שבוע העלייה, תנועת בני עקיבא העולמית הכריזה על הבוגרים שתרמו תרומה משמעותית למדינת ישראל.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

המ"פ מאוסטרליה ורכזת העולים מצרפת-ערוץ 7
סרן משה, שיראל עטיה די נאפולי
צילום: באדיבות המצולם

במסגרת שבוע העלייה בחרו בתנועת בני עקיבא העולמית בסרן משה ובשיראל עטיה די נאפולי כעולים בוגרי התנועה שתרמו תרומה משמעותית למדינת ישראל תחת הגדרת ההגשמה "היינו כחולמים".

הזוכים

סרן משה, בן 30 ובימים אלה מצפה יחד עם אשתו לבן/נוסף שיצטרף לביתם. הוא עלה מאוסטרליה בשנת 2014 כשהוא בן 25, לאחר שסיים תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה.

לאחר שהתאקלם גויס לצה"ל בתור אקדמיזאטור, למנהלת פיתוח הרק"מ של משרד הביטחון. כשנתיים מאוחר יותר יצא לקורס קצינים, בשנת 2019 עם סיום תפקידו בהצלחה, בחר להאריך שירות. בימים אלה הוא אחראי על פיתוח מערכת החשמל החדשה בטנקים, נמרים ואיתנים של צה''ל.

הזוכה הנוספת בתעודת ההערכה היינו כחולמים היא שיראל עטיה די נאפולי. היא בת 24, עלתה ממרסיי, שם ריכזה את הסניף המקומי של התנועה.

בשנת 2015, כשהיא בת 19 בלבד עלתה לארץ. די נאפולי התנדבה לשירות לאומי ב-Cnef והיא בוגרת מכינה בהר הצופים. במקביל הפכה מדריכה בחוויה הישראלית באגף אירופה, עשתה קורס מורה דרך בפולין, ובין היתר הובילה קבוצות שמיניסטים מצרפת שביקרו במחנות ההשמדה ומשם הגיעו לסיור חינוכי ערכי בישראל.

היא למדה תקשורת ומדעי המדינה, עבדה ב"נפש בנפש", כרכזת לעולים מצרפת. לפני כשבועיים התחילה לעבוד ב-Cnef כרכזת פרויקטים לסטודנטים עולים.

רועי אבקסיס, מזכ"ל בני עקיבא העולמית, אמר כי "סרן משה שהתחתן עם עולה חדשה מוונצואלה ומתעטף מידי בוקר במדי צה"ל הוא התגלמות הטוב החשוב והמשפיע בעלייה. התרומה הבלתי פוסקת של שיראל היא עדות לכך שהעשייה האידיאולוגית לא מסתיימת עם העלייה לארץ אלא המשך תרומה ועשייה למדינה כאזרח ישראלי".

לדבריו, "החינוך היהודי שזכו לו בתפוצות, היותם חניכים בבני עקיבא העולמית, השנים שהדריכו היו רק בבחינת הזרעים הראשונים ועתה בחייהם כאן בישראל הם מנביטים חיים של שליחות. גם בשנת 2020 לראות את העולים לראות את התרומה שלהם למדינת ישראל ולחוסן הלאומי הרי שזו התגשמות 'היינו כחולמים'".