התלמידים החרדים סייעו לקשישים

תלמידי ישיבת ההסדר החרדית "בצוותא" התנדבו עם קשישים רגע לפני הגיוס. ראש הישיבה הרב יונתן רייס: "אני גאה בתלמידים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

התלמידים החרדים סייעו לקשישים-ערוץ 7
תלמידי בצוותא" ועו"ד רינה הולנדר
צילום: יחצ

תלמידי ישיבת ההסדר החרדית הקרבית "בצוותא" הגיעו אתמול (ראשון) לתגבר בחמ"ל הקורונה בעיריית בית שמש.

תלמידי "בצוותא" שנוסדה בשנה האחרונה על ידי עמותת 'נצח יהודה', הצפויים להתגייס בחודשים הקרובים ליחידות קרביות, ארזו יחד עם צוות אגף הרווחה והשירותים החברתיים כ-500 מארזי פנאי לקשישים.

לאחר מכן יצאו לשכונות העיר, חילקו את החבילות בקרב הקשישים, שוחחו עמם על מנת להפיג את בדידותם תוך שהם שומרים על כללי הריחוק ומסייעים לקשישים בצרכים נוספים אליהם נחשפו בשעת החלוקה.

מייסד ומנכ"ל ישיבת "בצוותא", הרב יונתן רייס, אמר: "אני גאה בתלמידים שרגע לפני גיוסם ביקשו לתת יד ולסייע לקשישים ומודה לעיריית בית שמש שנתנה לנו את הזכות לקחת חלק בפעילות הברוכה".

לדבריו, "דווקא בימים אלו נדרשת מכולנו סולידריות חברתית והתלמידים שלנו שמחו להיות שם בשביל אותם קשישים שזקוקים לזה כל כך. חודשים ספורים לפני שהם תורמים לחברה הישראלית בשירות משמעותי בצה"ל, הצעירים המצוינים שלנו בוחרים בעוד תרומה לחברה, עוד עשייה ועוד סולידריות ועל כך גאוותנו".

סגן ראש העיר בית שמש ומחזיקת תיק הרווחה, עו"ד רינה הולנדר, אמרה: "האוכלוסייה הוותיקה מתמודדת לא רק עם החשש ממגיפת הקורונה אלא גם עם בדידות. אני מודה לבחורי ישיבת בצוותא אשר נרתמו לסייע לנו בהפגת בדידותם של האזרחים הוותיקים".

היא הוסיפה, "הבחורים ארזו כמה מאות ערכות וגם החלו בהגעה לבתי הקשישים, בדיקת שלומם וחלוקת הערכות. אני מזמינה את צעירי העיר להגיע ולהירתם למבצע החלוקה כדי שנצליח להגיע לכמה שיותר קשישים בודדים".

תלמידי "בצוותא"
צילום: יחצ