צפו: מה דעתו של פעיל השמאל על בנט?

פעיל השמאל אייבי בניימין, ממובילי המחאה נגד ראש הממשלה, ומנכ"ל ועורך אתר ערוץ 7 עוזי ברוך התארחו בערוץ כנסת על המצב הפוליטי

רפאל לוי , ח' בחשון תשפ"א

העורך הראשי ומנכ"ל ערוץ 7, עוזי ברוך, ואייבי בנימין, פעיל שמאל וממובילי המחאה נגד ראש הממשלה, התארחו היום ב'פרלמנט צהריים' בערוץ הכנסת.

תחילה התייחסו השניים לתפקוד הממשלה, עוזי ברוך תקף את הממשלה "מה שקורה סביב תקציב המדינה הוא חרפה. שתי המפלגות, הליכוד וכחול לבן, משחקות בסוגייה הזו של התקציב מאינטרסים פוליטיים, כאשר אף אחד לא סופר את האזרחים שנפגעים מהמצב".

לדבריו, "הבסיס לכל זה הוא ממשלת אחדות שיש בה הכל רק לא אחדות. ממשלה לא מתפקדת שבה אגפי הממשלה עסוקים כל היום בלשים רגליים אחד לשני, במקום להיות מכוונים לטובת האזרחים. זה נכון בנוגע לליכוד וזה נכון בנוגע לכחול לבן, כולם אשמים בתוהו ובוהו הזה. כשניסנקורן מתעקש לתקוע לנתניהו אצבע בעין בסוגיה של מינוי פרקליט המדינה הוא הופך את עצמו לאשם במשבר לא פחות משר האוצר או מנתניהו".

אייבי בנימין סיפר על תחושותיו ודאגתו לדמוקרטיה הישראלית, "אנחנו בתקופה הרעה ביותר אי פעם בכל תחום אפשרי אנחנו בשיא הגירעון, שיא האבטלה, שיא האי תפקוד בכל נושא ובפרט בקורונה. מאז פברואר קרו שלושה דברים ששינו את פני הדמוקרטיה לנצח - הקל ביותר הוא שאי אפשר להאמין לשום מילה של הפוליטיקאים, השני הוא העובדה שיולי אדלשטיין ויריב לוין אמרו שלא יקבלו את החלטת בג"ץ זה שבר לדמוקרטיה. הדבר השלישי הוא שראינו שבוע שעבר שרוב בכנסת יכול להיות הפיך זה מדרון חלקלק. זה בלתי נתפס והכל בגלל אדם אחד שמנסה להימלט מכלא וממשפט"

ברוך אמר כי מבחינה פוליטית כרגע יש קרב בימין על ראשות הממשלה בין נתניהו לבנט ותהה האם השמאל יהיה מוכן לתמוך ולסייע לבנט לגבור על נתניהו. בנימין אמר כי לא יתמוך בבנט אך הבהיר כי הוא מבחינתו עדיף על נתניהו.