דגן: חשוב ואסטרטגי שטראמפ ייבחר שוב

ראש מועצת שומרון מסביר מדוע החליט לתמוך שוב במועמדותו של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב אך מדגיש שמי שמחליט באמת יושב בירושלים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסביר בשיחה עם ערוץ 7 מדוע בחר לקיים אירוע רשמי להבעת תמיכה לנשיא ארה"ב המכהן דונלד טראמפ לקראת הבחריות לנשיאות ארצות הברית שיתקיימו בעוד פחות משבועיים.

"כבר למדנו שכשאנחנו רוצים להלחם על הבניה כאן באלון מורה, או בברקן או בשערי תקווה או במבוא דותן המלחמה היא קודם כל בירושלים אבל היא גם בוושינגטון וגם בבריסל על כל המשתמע מכך", מסביר דגן.

דגן אומר שאמנם לא על כל דבר הוא מסכים איתו אך מדובר באוהד ישראל בכל ליבו. "הבייס שלו זה הקהל האוונגליסטי", מדגיש דגן, "אותם נוצרים אוהבי ישראל שנקודת הייחוס שלהם היא מה שקורה כאן ביהודה ושומרון, בהתיישבות. ולכן בוודאי אנחנו צריכים לחזק את המשך השלטון הזה שהוא טוב לישראל".

דגן מדגיש שהנשיא טראמפ הוא לא רק יותר טוב לישראל מבחינת המדיניות שלו, אלא לדעתו ממשלת ישראל יכולה להעיז יותר וגם להתעמת יותר עם הממשל בוושינגטון כאשר הוא ישוב בבית הלבן.

"לפני ארבע שנים כולם היו בטוחים שהילרי קלינטון תיבחר", נזכר דגן, "והגיעו אליי מהמטה של טראמפ כראש המועצה של השומרון וביקשו ממני לתמוך בו. לא הייתה לי התלבטות בכלל אמרתי אנחנו משתדלים לפעול לשם שמיים וברור לנו שאם אנחנו לא נעשה שום דבר ויהיה המשך השלטון הנוראי 8של אובמה זה יהיה נורא, לעומת זאת אם יהיה שינוי זה יכול להיות לטובה בצורה משמעותית מאוד".

"זכיתי להיות יחד עם חברים אחרים בשומרון בהשבעה של הנשיא טראמפ", הוא מוסיף, "הייתה לנו עבודה משותפת טובה מאוד עם גורמים בבית הלבן ובכל ארצות הברית".

דגן מבקש להוסיף ולהדגיש כי מבחינתו הכתובת היא לא אובמה ולא טראמפ אלא ירושלים - "כי מי שמחליט הוא ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. אני אומר בצורה ברורה שהכתובת שלנו הוא ראש הממשלה נתניהו והשרים שלנו. חובתנו כיהודים מאמינים הגרים בארץ התנ"ך ובונים אותה היא להגדיל את ההתיישבות ולהגיע למיליון יהודים ביו"ש. התפקיד שלנו הוא לסייע לאותם אוהבי ישראל שנמצאים בארצות הברית להמשיך את השלטון כדי שיוכלו להמשיך לחזק את ארץ ישראל כאן".

דגן מתייחס גם למתחרה של טראמפ, ג'ו ביידן. "גם ביידן לכל אורך השנים היה חיובי למדינת ישראל, אך בנושא בנייה ביהודה ושומרון, שזה הנושא המרכזי שנמצא על הפרק, הוא לא אותו דבר. אני עוד יותר מוטרד מהשוליים הקיצוניים, שהם כבר לא כל כך לא שוליים, במפלגה הדמוקרטית".

"לכן צריך להסביר לכולם", מסכם דגן, "אנחנו כאזרחים ואני כראש המועצה האזורית שומרון קורא לכל אוהבי ישראל בארה"ב ולכל אוהבי ארה"ב שגרים כאן בארץ, יהודים ומי שאינו יהודי, להגיע ולחזק את טרמאפ. אנשים לא מבינים עד כמה זה חשוב ואסטרטגי שטראמפ ייבחר שוב".