יש סיכוי לניצחון:
״טראמפ טוב ליהודים, כל קול חשוב״

הרב יהודה קורנפלד, בכיר בקהילה בפלורידה, לערוץ 7: ״אמריקה מפולגת יותר מתמיד. אני מכיר משפחות שבהן הורים לא מדברים עם הילדים״

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א | עודכן: 22:50

טראמפ
טראמפ
Reuters

הרב יהודה קורנפלד, מנהל בית ספר יהודי בדרום פלורידה, מחנך ודמות מוכרת בקהילה היהודית, שוחח עם ערוץ 7 על הבחירות לנשיאות ארה"ב וקרא ליהודי פלורידה להצביע עבור דונלד טראמפ.

הרב קורנפלד מאמין שעל אף הסקרים יש לטראמפ סיכוי לנצח, וקרא ליהודי פלורידה לשים בראש סדר העדיפויות את צרכיה של מדינת ישראל וצרכי היהודים ולכן להצביע לנשיא ארה"ב המכהן.

"בהחלט יש לטראמפ סיכוי", אמר הרב קורנפלד לערוץ 7. "בבחירות ב-2016 אמרו שאין לו סיכוי והנה ראינו שהוא נבחר להיות הנשיא".

שני המתמודדים, ג׳ו ביידן וטראמפ, משקיעים מאמצים וכספים רבים כדי לזכות במדינת פלורידה שעשויה להטות את הכף ביום הבחירות. "פלורידה היא מדינה מאוד חשובה. ההפרשים שם בין המועמדים הם מאוד נמוכים", אמר הרב קורנפלד. "הסקרים האחרונים בפלורידה מדברים על אחוז אחד לפה אחוז אחד לשם.

״פלורידה היא אחת המדינות החשובות ואולי המדינה החשובה ביותר ולכן אנחנו רואים שטראמפ וביידן משקיעים המון המון מאמצים. הם נמצאים שם ימים שלמים".

ג'ו ביידן מוביל בסקרים, אבל הרב קורנפלד לא מתרגש. "ראינו מה שווים הסקרים בבחירות שעברו, מצד שני ראינו באמת שהסקרים מובילים בהמון אחוזים. זה קצת מתחיל להצטמצם אחרי הדיבייט האחרון שטראמפ באמת הרשים ביחס לדיבייט הקודם, אבל צריך לזכור שביידן עדיין מוביל".

לדבריו, "את הבוחרים של טראמפ אי אפשר לחזות בסקרים. במיוחד בפלורידה, עם כמה שהקהילה היהודית היא ביחס לא גדולה, אנחנו מדברים על 21 מיליון תושבים בפלורידה והקהילה היהודית בפלורידה זה בערך 800,000 יהודים שרובה דמוקרטים. ההפרשים הם גדולים, אנחנו מדברים על בערך 72% לביידן, ככה שרוב היהודים בפלורידה מצביעים לביידן".

על אף שרוב יהודי פלורידה יצביעו ככל הנראה לביידן, מתנהלת מלחמה על כל קול. "משקיעים את כל המאמצים", אמר. "גם בקהילה הדתית והישראלית, שהיא לא גדולה ביחס לקהילה היהודית, אבל כל קול הוא חשוב ולכן ההשקעה היא מאוד מאוד גדולה".

מה מטריד את יהודי ארה״ב?

"יש שאלות מהותיות בארה"ב שהן יכריעו", ציין. "קודם כל הקורונה - האם לפתוח עסקים או לסגור עסקים. לפתוח בתי ספר או לא, שזה הבדל גדול מאוד בין טראמפ לביידן. יש פה שאלה מהותית על ליברליות ולא ליברליות".

"אמריקה מפולגת יותר מתמיד", אמר. "היא מפולגת, אני מכיר משפחות שהורים לא מדברים עם ילדים או חתנים. יש פה באמת מדינה במחלוקת כמו שאף פעם לא היתה בהיסטוריה. אתה מרגיש את זה באוויר, אתה מרגיש שזה קיים".

היחס לישראל

לדבריו, "בנושא של ישראל ראיתי בסקר האחרון שמכל היהודים בפלורידה, רק 6% ישראל זה מה שעומד בראש סדר העדיפויות האם טראמפ או ביידן. זאת אומרת, ישראל, אפילו ליהודים, היא בכלל לא הנושא".

"המסר שלי הוא מאוד פשוט", הוסיף. "גם אם אתם לא מסכימים עם הרעיונות של המפלגה הרפובליקנית בארצות הברית, טראמפ הוכיח ב-4 שנים האחרונות שמדינת ישראל נמצא אצלו בסדר עדיפויות מאוד מאוד גבוה. הוא משקיע הרבה זמן ועשה המון למען מדינת ישראל. אף פעם לא היה נשיא מכהן שהיה יותר טוב לישראל וליהודים כמו טראמפ. זה לא נתון לוויכוח".

ולכן, אמר, "אז עם כל החילוקים וכל ההשקפות, אנחנו כיהודים - מדינת ישראל צריכה להיות במקום הראשון בסדרי העדיפויות שלנו וצריך לבחור באדם שיהיה טוב לנו, טוב ליהודים ולמדינת ישראל".