קבינט הקורונה אישר:
כיתות א'-ב' חוזרות לבתי הספר ביום ראשון

התלמידים ילמדו בקפסולות וישובו ללימודים ביום ראשון. מספרות ומכוני יופי ייפתחו תחת הגבלות. דיון לגבי פתיחת העסקים יתקיים בחמישי.

רעות הדר , ח' בחשון תשפ"א

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

קבינט הקורונה אישר הערב (שני) בתום דיונים ארוכים שכללו ויכוחים בין השרים והדרג המקצועי את פתיחת בתי הספר עבור כיתות א'-ב' שילמדו בקפסולות החל מיום ראשון.

לצד זאת, אושרה פתיחת צימרים, מספרות ומכוני יופי.

הדיון לגבי פתיחת המסחר וחנויות הרחוב נדחה ליום חמישי לאור התנגדות נחרצת של משרד הבריאות.

על פי המתווה הלימודים בכיתות א'-ב' יתקיימו לסירוגין (פיצול, מחצית כיתה), על פי נוסחה שהובאה לקבינט שתהווה פתרון מעשי זמני לטווח המיידי. כל כיתה בשכבות א'-ב' תפוצל לשניים. לא יהיה ערבוב בין שתי הקבוצות. התלמידים יחויבו בעטיית מסכות.

עוד הוחלט כי צהרונים יכללו עד 28 תלמידים מאותה שכבת גיל (כיתות א' או כיתות ב') ומאותו מוסד חינוכי, לא יותר מ-3 קפסולות. שר החינוך יפעל יחד עם השלטון המקומי כדי להפחית מעבר למוצע את העירוב בין הקבוצות בצהרונים.

בנוסף, הסעות לצהרונים יתקיימו בצורה הקיימת כיום, אך תתקיים הפרדה באמצע האוטובוס והתלמידים יחויבו בעטיית מסכות.

נמסר כי רשויות שיוכלו ללמד בכיתות מלאות תוך עמידה בדרישות הבריאות – יקבלו לכך אישור משרד החינוך.

ראש הממשלה נתניהו אמר שמבחינתו פתיחת מערכת החינוך נמצאת במקום הראשון. "הדבר הראשון שנקדם זה החינוך. אם נעשה את זה, צריך לאפשר למידה של כיתות א'-ב' לסירוגין עם הצהרונים במתכונת המשולשת".

שר האוצר ישראל כ"ץ מתח ביקורת קשה על התנגדות משרד הבריאות לפתיחת המסחר. "ההתנגדות של משרד הבריאות צפויה. שר הבריאות יכול להגמיש עמדות כמו שכולנו עושים. הפעולות הם המינימום שבמינימום כדי לאפשר לעסקים קטנים לחזור לפעילות". עם זאת, גם במל"ל טוענים נגד עמדתו של השר כ"ץ שפתיחת המסחר בשלב זה אינה נכונה.

קבינט הקורונה דן גם בפתיחת בתי הכנסת. השר יזהר שי אמר כי "אין הבדל בים בתי כנסת לבין עבודה של עד עשרה אנשים בחלל סגור. אני ממליץ לפתוח את בתי התפילה של כל הדתות מיד".

בקבינט דנו גם בהקמת צוות שיגיש מתווה לפתיחת מסחר מצומצמת בשלב הבא של היציאה מהסגר.