היועמ"ש נגד אמסלם: "מנצל את בימת הכנסת להפצת שקרים בוטים נגדי"

לשכתו של אביחי מנדלבליט יוצאת במתקפה חריפה נגד השר דודי אמסלם שדבר נגד היועץ בכנסת. "העיתוי לכך איננו מקרי".

רעות הדר , ח' בחשון תשפ"א

היועמ"ש נגד אמסלם: "מנצל את בימת הכנסת להפצת שקרים בוטים נגדי"-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: Hadas Parush/FLASH90

לשכת היועץ המשפטי לממשלה מגיבה בחריפות לנאום שנשא השר דוד אמסלם בכנסת בו דיבר על התנהלותו של אביחי מנדלבליט.

"מצער שפעם נוספת השר אמסלם מנצל את בימת הכנסת לצורך הפצת דברי בלע ושקרים בוטים נגד היועץ המשפטי לממשלה", נמסר מטעם הלשכה.

בהודעה הובאו ציטוטים מנאום השר והתגובה להם: "וכך אמר השר אמסלם: 'קראתי שיש גם לאישתו מאבטח ... יכול להיות גם לילדיו ולאחיו' - יובהר בזאת, כי מדובר בשקר וכזב. ליועץ המשפטי לממשלה - ולו בלבד - יש אבטחה לנוכח איומים שנשקפים לו, והכל בהתאם להחלטות הגורמים המוסמכים במשטרה".

"'ביום שבת אתה גורם לאישה להיעצר' - שקר וכזב. כפי שכבר הובהר, מנדלבליט לא התלונן, לא מסר עדות כלשהי ולא היה מעורב בכל החלטה בנושא. כך הדבר גם ביחס לאירוע נוסף שהתפרסם בימים האחרונים, בו אדם איים לפגוע במאבטח שלו, שגם בו היועמ"ש לא היה מעורב, לא התלונן ולא מסר עדות. ברור לכל, כי העיתוי של קמפיין הכזבים המתנהל בימים אלה נגד היועץ המשפטי לממשלה, הכולל מידע שקרי ומסולף שנועד להשמיצו על אירועים ישנים, איננו מקרי", לשון התגובה.

"בשנים האחרונות ספגו היועמ"ש ואף בני משפחתו הטרדות רבות, חלקן מאורגנות ושיטתיות. הטרדות אלה מועברות לטיפול גורמי האבטחה והמשטרה, אשר פועלת לפי שיקול דעתה המקצועי ועל-פי סמכויותיה. היועמ"ש לא מתערב בהחלטות של המשטרה בנושאים אשר נוגעים אליו אישית. כל ניסיון להציג את הדברים או אף לרמוז אחרת, תוך מיחזור סיפורים ישנים וניסיון חמור ומכוון לבלבל בין קורבן ההטרדות לבין מי שבחרו להטרידו, הינו שקר וכזב. כאמור גם ברור שהעיתוי לכך איננו מקרי. שקר שחוזרים עליו שוב ושוב, לא יהפוך לאמת", אמרו בלשכת היועמ"ש.