סמוטריץ' לשרים: היערכו לתפילות בחורף

חבר הכנסת פנה לראש הממשלה ולשרים בדרישה להיערך למצב בו בתי הכנסת יישארו סגורים בחורף והתפילות יתקיימו בחוץ.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
Photo by Yonatan Sindel/Flash90     

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', פנה הערב (שני) לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הפנים אריה דרעי, לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר הדתות הרב יעקב אביטן ודרש מהם לפרסם כיצד נערכים לקיום מנייני רחוב בחורף.

"החורף המתקרב מעמיד בסימן שאלה כבד את המשך המודל של תפילות בשטחים הפתוחים. החורף אינו הפתעה ומתבקש היה כי, שלא כמו ההיערכות המאוחרת לחגי תשרי, הפעם הממשלה תתן דעתה לכך מבעוד מועד. איני יודע אם ישנו פתרון למאה אחוז מהבעיה. אבל החיים אינם שחור-לבן. גם פתרון חלקי עדיף על כלום", כתב סמוטריץ' לשרים.

לדבריו, "בראש ובראשונה צריך להיות ברור שהעובדה שלא ניתן יהיה להמשיך ולקיים את מנייני הרחוב חייבת להוות שיקול להשפיע על ההחלטות בעניין פתיחת בתי הכנסת במסגרת האיזונים הנערכים בין צרכי הבריאות לצרכי הדת".

"נוסף לכך, יש מקום לשקול הוצאת תקנה שתאפשר הקמת סככות במרחב הציבורי, הן בהיבט הקנייני והן בהיבט התכנוני. ולסיום, יש לשקול הענקת סיוע כלכלי לרשויות ולמועצות הדתיות לשם כך".

"אבקשכם לדון, להחליט ולפרסם את החלטותיכם בהקדם. ציבור המתפללים העצום במדינת ישראל חייב לדעת ולהרגיש שענייניו חשובים ומצויים על סדר יומם של מקבלי ההחלטות ושההחלטות בהם מתקבלות מבעוד מועד", סיכם סמוטריץ' את מכתבו.