חבר פרלמנט מאיחוד האמירויות: "החמאס והרשות מושחתים ורוצחים"

חבר המועצה הלאומית באיחוד האמירויות טוען כי הפלסטינים כועסים על ארצו משום שהפסיקה להעביר כסף למוסדות ה'מושחתים', כלשונו.

רעות הדר , ח' בחשון תשפ"א

דר׳אר אלפלאסי בראיון
דר׳אר אלפלאסי בראיון
i24NEWS

חבר המועצה הלאומית של איחוד האמירויות, ד׳ראר אלפלאסי טוען כי "חמאס והנהגת הרשות הפלסטינית הם רוצחים ומושחתים".

בראיון לערוץ i24NEWS נשאל אלפלאסי האם לדעתו כעת, לאחר חתימת ההסכם עם ישראל, ירצו באיחוד האמירויות להוביל את המגעים לתיווך בין ישראל לפלסטינים.

"אני חושב שאיחוד האמירויות עושה ועשתה די. איחוד האמירויות מחויבת למטרה, לעם הפלסטיני. לא לחמאס ולרשות. שניהם מושחתים. שניהם רוצחים. כעת הכעס כלפי איחוד האמירויות מצד הרשות וחמאס נוצר כי הפסקנו לשלם. אנחנו רוצים לשלם ואנחנו נשלם לעם. לא לחמאס ולרשות".

בנוגע לאבו מאזן אמר, "עבאס הוא מה שאנו מכנים בערבית ׳תאג׳ר שאנטה׳, שזה סוחר פשוט שהולך מסביב עם התיק שלו. הוא בא לכאן והוא הביא איתו את בנו. הבן שלו חילק כרטיסי ביקור, ׳אני הסוכן של האיש הזה והסוכן של החברה הזאת׳. אתה בא לעזור לעם הפלסטיני או למכור את עצמך, או את החברות שלך? אנחנו מכירים את כל התכסיסים המלוכלכים שהם עושים".

עוד נשאל אלפלאסי לדעתו על מדיניות העברת הכספים של קטאר לרשות הפלסטינית בשנתיים האחרונות. "זה טרור והם מממנים את זה. זה מימון טרור או לא? על פי החוק, אם אתה מממן אותם – זה נחשב שאתה מממן טרור. אני חושב שהם מעורבים בזה כל כך עמוק שהם לא יכולים להפסיק כעת".

דר׳אר אלפלאסי ציין כי לדעתו הדרך להיאבק בטרור היא לייבש את מקורות המימון. "ברגע שאתה עושה זאת אתה תמגר את הטרור. אנחנו יודעים שחמאס הם טרוריסטים. אם אתה תעצור את הכספים זה לא יימשך".