הרשויות דורשות: תנו לנו אחריות לבתי הספר

ברשויות המקומיות חיכו להחלטת הקבינט והתאכזבו קשות.  כעת הן מנסות להביא את תלמידי א'-ב' לבית הספר ליותר משלושה ימים בשבוע.

ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

הרשויות דורשות: תנו לנו אחריות לבתי הספר-ערוץ 7
כיתה
צילום: ISTOCK

חודש וחצי לאחר סגירת מערכת החינוך, קבינט הקורונה אישר את החזרתם ללימודים של כיתות א' עד ד' החל מיום ראשון הבא, אך באופן חלקי.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי ראשי רשויות ברחבי הארץ דרשו להעניק להם סמכויות אשר יאפשרו להם לנהל בעצמם את מתווה החזרה ללימודים, כך שיוכלו לאפשר חמישה ימי לימוד לאותן כיתות.

אתמול קיים שר החינוך, יואב גלנט, שיחת זום עם ראשי הרשויות והשלטון המקומי, וזאת בעקבות הודעתם של רבים מהם כי בכוונתם לפעול לקיום חמישה ימי לימוד בשבוע לכיתות א'-ב' וקריאתם לאפשר לרשויות את הסמכות לעשות זאת.

בשיחה הבהיר גלנט כי אינו תומך בהתנהלות עצמאית של הרשויות, אשר למעשה פירושה הוא התנהלות בניגוד להחלטת ממשלה. הוא כינה את המהלך שבכוונת ראשי הרשויות לקיים, "ללא תקדים, מיותר ושגוי" וביקש מהם לסייע לו בגיבוש פתרון אחר.

יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, אמר כי הממשלה המנותקת מקבלת החלטות לא ישימות.

"לא ברור איך קבינט הקורונה וראש הממשלה שידעו שהרשויות יכולות להפעיל את זה טוב יותר, בחרו בפתרון שאין בו שום פתרון. מדובר בעבודה בעיניים. שוב מקריבים את הילדים והוריהם משיקולים לא מקצועיים".