המהפך במוסדות הלאומיים: מחוייבים למפעל ההתיישבות

שלוש שנות עבודה מאומצת מאחורי הקלעים בקבוצת ההתיישבות 'הליכוד שלי' - הביאו לניצחון הימין במוסדות הלאומיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

הישג למחנה הלאומי
הישג למחנה הלאומי
צילום: הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד

מפגש סיכום הבחירות לקונגרס הציוני והמוסדות לאומיים נערך בלשכתו של ראש המועצה האזורית שומרון ומייסד 'הליכוד שלי' יוסי דגן.

המפגש סיכם את ההצלחה ההיסטורית של העברת המוסדות הלאומיים לידי הימין האידאולוגי, והשתתפו בו בכירי הליכוד העולמי יעקב חגואל, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר וח"כ חיים כץ, אליהם נלוותה גם ח"כ אתי עטיה, יחד עם מייסדי 'הליכוד שלי' - קבוצת ההתיישבות הגדולה בליכוד - יוסי דגן, יוני הישראלי ויעקב וינברגר.

חברי הכנסת באו להודות לראשי 'הליכוד שלי' על הדחיפה והתפקיד המרכזי שלקחו על עצמם לאיחוד הכוחות במוסדות הלאומיים, לאחר עבודה קשה וממושכת שידעה עליות ומורדות ואף מתחים ומהמורות בין הכוחות השונים בתוך הליכוד העולמי.

חשיבות המוסדות הלאומיים בהם ההסתדרות, קק"ל, הסוכנות היהודית וקרן היסוד נחשפה לציבור במהלך השנה האחרונה, וזאת בעקבות מאבקי השליטה במפלגת השלטון והבחירות בליכוד העולמי, אשר גררו את חברי מרכז הליכוד פעמיים לקלפיות בסניפי הליכוד בארץ.

בסופו של דבר נבחר יעקב חגואל לתפקיד יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, קק"ל שנשלטה שנים רבות על ידי השמאל ומפלגת העבודה תעבור לידי הימין, כאשר בשנתיים הראשונות יעמוד בראשה אברהם דובדבני (דובדב) - איש ימין אידאולוגי מובהק, ולאחר מכן יוחלף על ידי ח"כ חיים כץ יו"ר שדולת ארץ ישראל אשר יכנס לתפקיד יו"ר קק״ל.

גם חברת "הימנותא", הגוף הניהולי הגדול אשר מרכז את רכישת הקרקעות בארץ וביו"ש תעבור מהרפורמים לגוש הימין.

ח"כ חיים כץ, יו"ר מרכז הליכוד, הודה לראשי 'הליכוד שלי': "אנו כאן באירוע אמירת תודה לחברים יוסי דגן, יעקב וינברגר ויוני הישראלי על כך שהם זרעו את זרעי האחדות, היו 'המבוגרים האחראים' והביאו אותנו לשולחן אחד. אני בטוח שנמשיך לשתף פעולה עבור מדינת ישראל, ואני מודה גם ליעקב חגואל ומיקי זוהר חבריי לדרך. הצלחתם היא הצלחת תושבי מדינת ישראל".

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית אמר: "אני רוצה להודות לקבוצת 'הליכוד שלי' שהולכת איתנו שנים רבות ומחזקת את ההתיישבות ביהודה ושומרון ובישראל כולה, נמשיך באחדות זו."

ח"כ מיקי זוהר יו"ר הקואליציה ברך את החברים: "אני רוצה להודות לכולם על השותפות הנהדרת, אין לי ספק שהיא תביא אותנו להצלחות כבירות למען ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל". זוהר פנה ליעקב חגואל מולו התמודד אך לפני כחודש בליכוד העולמי: "יעקב, אני מאחל לך הצלחה כבירה בתפקיד אליו אתה נכנס. זו אחריות עצומה כלפי עם ישראל בארץ ובתפוצות. אעמוד לרשותך בדרך הזו. חבריי ב'ליכוד שלי' יוסי, יוני ויעקב, אתם שותפים לדרך. עשינו רבות ובעזרת ה' יש לנו עוד הרבה מה לעשות בעתיד".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון ומייסד 'הליכוד שלי' אמר: "כל המחנה הלאומי, שהוא הרוב הגדול של עם ישראל מברך על האחדות הזו. לאחר שנים ארוכות הושגה ב"ה שליטה של המחנה הלאומי. זה דבר גדול. האחדות היא מסר חשוב לכל המחנה הלאומי כי ארץ ישראל נבנית מתוך אחדות.

"אני רוצה לברך את חברנו היקר ח"כ חיים כץ אשר בנוסף להיותו יו"ר מרכז הליכוד יהיה שנתיים יו"ר קק"ל שהיא זרוע מרכזית וחשובה ביותר לעם ישראל בכלל ולהתיישבות ביהודה ושומרון בפרט", הוסיף דגן. ''אנו סמוכים ובטוחים שיעשה את זה לטובת מדינת ישראל ולטובת ארץ ישראל. אני מברך גם את חברנו היקר יעקב חגואל יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אשר מוביל את כלל המערכת של המוסדות הלאומיים. אנו סמוכים ובטוחים שתדע לאחד את כולם ותביא אותנו לעוצמה גדולה של בניין ארץ ישראל ובפרט כאן בשומרון.

''אני מברך גם את חברנו היקר יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אשר יהיה בעזרת ה' יו"ר הליכוד העולמי בארבע השנים הבאות ויביא אותנו להישגים גדולים", הוסיף דגן. ''אנו מאד שמחים שהגענו לרגע הזה לאחר כל האתגרים והמהמורות. אנו נמשיך לפעול ב'ליכוד שלי' כקבוצה אידאולוגית יחד עם כולם כדי לחזק את בניין הכח של ארץ ישראל".