תכנית בחסידות לסטודנטיות ובנות מדרשה

איך מחזירים את השליטה בחיים שלנו למקום הטבעי שלה? מסתבר שזה בידיים שלנו.

תוכן שיווקי , ט' בחשון תשפ"א | עודכן: 10:07

לימודי חסידות
לימודי חסידות
צילום: יח"צ

תוכנית משנה חיים לסטודנטיות ובנות מדרשה: 'לב לדעת' - לימוד מעמיק בספר התניא. בזמן שלך, בקצב שלך.

הכירו את מדרשת מעיינותיך המציעה לסטודנטיות ובנות מדרשה תוכנית פורצת דרך. תוכנית ללימוד מעמיק ומרתק בספר התניא, הלב של החסידות.

התוכנית קיימת כבר מעל 6 שנים ומידי שנה 1000 בנות מסיימות את יסודות ספר התניא ומעידות על שינוי משמעותי ומהותי בחייהן, בכל ההיבטים.

'לב לדעת' נותנת מענה למי שמחפשת נקודת עוגן יהודית להישען עליה, במיוחד בתקופה כזו, עם כל עומס השוטף ששוטף אותנו, עכשיו יותר מתמיד חשוב לחזק את החוסן האישי שלנו, את החוסן הרוחני שלנו.

מה זה אומר ואיך זה עובד?

כל משתתפת בוחרת את זמן הלימוד שלה ואת הקצב שלה.
הלימוד הוא לימוד עצמי שבועי מתוך חומרים מופשטים ובהירים שנשלחים מידי שבוע למשתתפות, בנוסף למארז לימוד מפנק שמגיע עד בית המשתתפת. כל שבוע לומדות פרק שבועי קצר ובתוך 6 חודשים מסיימות יחד את ספר התניא!

בסוף כל חודש יישנו שאלון חודשי מקוון, המעניק ניקוד ובונוסים שווים שיתקבלו בסוף התוכנית.

מידי שבוע, בימי שלישי בערב, מתקיים שיעור זום משותף על נושא השבוע, יחד לומדות, מעמיקות, משתפות ומגיעות לתובנות נפלאות.

בימים כתיקונם ועד כמה שיתאפשר בהתאם להוראות משרד הבריאות, מתקיימות שבתות מרגשות ומפגשים משותפים המעצימם את חוויית הלימוד.

כך, נרקמת לה במהלך השנה קהילת לומדות מדהימה עם מעטפת עשירה של תכנים ומפגשים עם נשים מעוררות השראה.
אחרי שהכרנו את נפלאות ספר התניא, בסוף התוכנית, מתוכנן מסע לבעל התניא בהאדיש, במהלכו המשתתפות יחשפו ויחוו את הנלמד בהתוועדויות ומפגשים מרתקים וישהו בשבת בציונו של בעל התניא.

לב לדעת
צילום: יח"צ


מה לומדים בעצם?

הלימוד סולל דרך בעבודת ה' ע"פ ספר התניא ומביא את עיקרי הדברים. פרקי הספר מובילים את הלומד בו להכיר את פנים הנפש ולחתור להגיע אל שורש הדברים ופתרונם.

נכיר לעומק את מבנה הנפש של היהודי והשחקניות הראשיות: הנפש הבהמית והנפש האלוקית, כוחותיהן, דרכי פעולתן והמאבק ביניהן; נלמד את המדרגות השונות בעבודת ה' והעיקרית ביניהן – עבודת הבינוני; השמחה בעבודת ה', אהבת ישראל, יראת ה' ואהבת ה', אחדות ה', תשובה עליונה ותשובה תחתונה.

נשמע שזה נותן ממש בהירות בתוך עולם ובטח תקופה כזו של אי וודאות.

ממש ככה. ספר התניא סולל דרך בהירה וסדורה, מעניק כלים להתמודדות עם אתגרי החיים העוברים על כולנו, בכל גיל ובכל שלב.

ללמוד את הספר באופן סדור הוא ממש מתנה לחיים. בוגרות שלנו מעידות על שינוי מהותי בכל היבטי החיים: התפתחות אישית שלהן, זוגיות, עבודה, משפחה ועוד..

תכלס, זו הזדמנות אדירה לבנות מדרשה וסטודנטיות להתחיל כבר בשלב כזה לבנות דרך שתעשה להן סדר כבר מעכשיו.

"כבר 6 שנים אנחנו עוסקות בפלא הזה ורואות שינוי לנגד עינינו, רואות את החשיבות העצומה והתרומה המשמעותית שהלומדת מקבלת במסע הלימוד הזה. לימוד המחזק את הקשר הפנימי של הלומדת לעצמה ולבוראה" מספרת חיה ולס, מנהלת מדרשת מעיינותיך.

תמר לוי, תלמידה לשעבר בתוכנית והיום מלמדת בתוכנית מעגלי לומדות מספרת "הרגשתי שהכרתי את ספר התניא והתחלתי ללמוד בצורה יותר מעמיקה שאני בוחרת מחדש, גדלתי בבית דתי וסביבה דתית אבל הרגשתי שאני צועדת ושאני לא יודעת לאן אני צועדת. כשהלמוד התחיל לחיות בי הבנתי מה עומד מאחורי הדברים, למה אני עושה את הדברים וזה פשוט שינה לי את כל העולם וזה הציל אותי"

בנות המדרשה
צילום: יח"צ

רוני, בוגרת התוכנית מספרת: "הייתי תלמידה בתוכנית וזה מאוד הגדיל אותי, נגע עמוק בנשמה שלי. הרגשתי שאפשר לחוות את החיים ברובד מסוים, אבל אפשר גם להוסיף להם עומק שפשוט מפרה ונותן נופך לחיים. התוכנית נתנה לי כלים להתמודד עם מורכבויות היומיום"

האמת? נשמע שלא כדאי לפספס. הבנות כבר מתחילות וזה המקום להצטרפות: 0549210131 או לחצי כאן